Załamanie łańcucha dostaw mięsa w Kanadzie

Opublikowano: 08.11.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1534

Zgodnie z doniesieniami ekspertów, mieszkańcy Kanady będą musieli mierzyć się z mocno zawyżonymi cenami żywności. Problemy Kanadyjczyków mają potrwać przynajmniej przez kilka miesięcy. Warto nadmienić, że informacja na ten temat nadchodzi krótko po zaleceniach władz Chin, aby ich obywatele szykowali zimowe zapasy.

Kanadyjscy analitycy zauważyli znaczny wzrost cen mięsa, ze szczególnym wskazaniem na wołowinę, której koszt wzrósł o ponad 50 procent. Cena kurczak, zwykle rośnie o 2-3 procent każdego roku, ale teraz obserwuje się tam 13-procentowy wzrost. Statistics Canada niedawno poinformowało, że cena bekonu osiągnęła najwyższy poziom w sierpniu ze średnią ceną 8,24 dolarów za opakowanie 500 g. Był to pierwszy w historii przypadek, gdy cena bekonu przekroczyła 8 dolarów.

Rosną również koszty produkcji takich towarów ja makarony. W zeszłym miesiącu Kanadyjska Komisja Mleczarska zaleciła podniesienie cen mleka w gospodarstwach od początku przyszłego roku, aby częściowo zrekompensować rosnące koszty przetwarzania. Oczekuje się, że wielu przetwórców ograniczy różnorodność produkowanej żywności. „Jeśli w ciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczysz pustki na półkach – nie panikuj, uspokój się. To po prostu dlatego, że sklepy spożywcze redefiniują swoje portfolio marek” – powiedział Sylvain Charlebois, starszy dyrektor laboratorium Agri-Food Analytics na Dalhousie University w Halifaxie.

Organizacja Narodów Zjednoczonych przyznaje, że światowe ceny żywności są najwyższe od ponad dekady. Przyczyna dla takich wzrostów cen jest dość prosta do zrozumienia. Światowe ceny żywności wzrosły z powodu złych warunków pogodowych, takich jak susze w Ameryce Północnej i Południowej oraz ulewne deszcze w Europie, a także problemy z łańcuchem dostaw, które pojawiły się wraz ze złagodzeniem ograniczeń koronawirusowych (chodzi o zator w transporcie, możliwe, że kontrolowany i z premedytacją pogłębiany przez „elity globalistów” – przypis WM). Indeks cen żywności FAO rósł w rocznym tempie 31 procent, podczas gdy indeks towarów żywnościowych i napojów, po uwzględnieniu inflacji, jest wyższy szczyt z lat 2008 i 2011 rok.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Ctvnews.ca
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.