Zakazy koronawirusowe w Niemczech potrwają dłużej

Opublikowano: 20.01.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 817

Niemieckie władze zdecydowały się przedłużyć restrykcje do 14 lutego, wprowadzane są dodatkowe ograniczenia – powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel.

„Bieżące codzienne dane z Instytutu Roberta Kocha (będącego częścią Ministerstwa Zdrowia i monitorującego sytuację epidemiologiczną) są dla nas wszystkich powodem do nadziei, inspirują nas, bo powoli zmniejsza się liczba nowych przypadków, przynajmniej na razie. I muszę powiedzieć, dzięki Bogu na oddziałach intensywnej terapii jest mniej osób” – powiedziała Merkel po spotkaniu z szefami regionów.

Według niej to pokazuje, że wprowadzone wcześniej środki przynoszą efekty. Jednak, jak kontynuowała, mutacja koronawirusa w Wielkiej Brytanii, Irlandii „stanowi zagrożenie” dla polityki, mającej na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Dostępne dane epidemiologiczne pokazują, że zmutowany wirus jest znacznie bardziej zakaźny… Wykryto u nas tego wirusa, nie wiemy, jak bardzo się rozprzestrzenił, ale znane są pojedyncze przypadki. Naukowcy mówią nam, że nie stał się jeszcze dominujący” – powiedziała kanclerz.

Dlatego Angela Merkel wraz z szefami regionów zdecydowała, że ​​„trzeba działać”. „Dlatego dzisiaj ponownie odbyliśmy rozmowy i zgodziliśmy się na wprowadzenie nowych środków… Robimy to jako środek zapobiegawczy dla zdrowia obywateli, a także dla dobra gospodarki i rynku pracy… Uzgodniliśmy, że wszystkie środki, które zostały zaplanowane do 31 stycznia, powinny zostać przedłużone do 14 lutego” – powiedziała Merkel, zauważając, że rozumie, iż jest to trudna decyzja dla obywateli.

Później kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że ​​niemieckie władze spodziewają się, że do końca lata preparat terapii genowej na koronawirusa, zwany marketingowo „szczepionką”, będzie dostępny dla wszystkich obywateli kraju. „Uzgodniliśmy, że z naszej strony zrobimy wszystko, aby do końca lata szczepionka była oferowana każdemu obywatelowi, ale to oczywiście zależy od dostępności szczepionek (od producentów), ale z naszej strony dołożymy wszelkich starań” – powiedziała po spotkaniu z szefami regionów.

Podawanie preparatu szczepionkopodobnego w Niemczech rozpoczęło się 27 grudnia, do tej pory pierwszą dawkę otrzymało 1,2 milionów osób, a prawie 25 tysięcy otrzymało już drugą dawkę.

W sumie od początku „pandemii” w Niemczech zidentyfikowano nieco ponad 2 miliony potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, po zakażeniu zmarło ponad 47 tysięcy osób. Od listopada dynamika zachorowalności nieustannie oscyluje w przedziale 10-30 tysięcy przypadków na dobę, a liczba zgonów po raz pierwszy w całej pandemii regularnie przekracza tysiąc osób dziennie. Celem środków restrykcyjnych jest zmniejszenie dynamiki zachorowalności, a punktem odniesienia jest liczba potwierdzonych przypadków wykrytych w ciągu tygodnia na 100 tysięcy ludności. Władze Niemiec uważają, że liczba ta musi wynosić poniżej 50, aby system opieki zdrowotnej mógł poradzić sobie z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 2,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o