Zakażą zażywania narkotyków w miejscach publicznych

Opublikowano: 06.10.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1138

W czwartek Kolumbia Brytyjska (prowincja kanady) zapowiedziała całkowity zakaz publicznego zażywania nielegalnych narkotyków, powołując się na potrzebę pomocy osobom uzależnionym, a także trzymania ich z dala od wejść do budynków i od placów zabaw.

W styczniu prowincja rozpoczęła trzyletni program pilotażowy mający na celu zaprzestanie ścigania osób za posiadanie niewielkich ilości heroiny, metamfetaminy, ecstasy lub cracku w ramach walki z kryzysem przedawkowania.

Proponowane przepisy zakazują zażywania narkotyków w przestrzeni publicznej i rekreacyjnej, w tym przy wejściach do budynków, przystankach autobusowych, placach zabaw, parkach, plażach i boiskach. „Mieszkańcy prowincji w przeważającej mierze zgadzają się, że uzależnienie to kwestia zdrowia. Jednocześnie niepokoi ich zażywanie narkotyków w przestrzeni publicznej, szczególnie w pobliżu miejsc zabaw dla dzieci” – stwierdził w oświadczeniu premier David Eby.

Ustawodawstwo umożliwiłoby funkcjonariuszom policji poproszenie osoby używającej nielegalnych narkotyków w miejscach publicznych o udanie się do punktu zapobiegania przedawkowaniu lub nadzorowanego miejsca konsumpcji.

Według oficjalnych danych, w Kolumbii Brytyjskiej od 2016 r. miało miejsce około jednej trzeciej z 32 000 zgonów spowodowanych przedawkowaniem. W tym roku prowincja uznała przedawkowanie narkotyków za stan nadzwyczajny dla zdrowia publicznego.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: Nathan Rupert (CC BY-NC-ND 2.0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.