Zakaz używania flag i szalików Wielkich Węgier

Opublikowano: 26.01.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1544

Węgierska Federacja Piłkarska (MLSZ) ogłosiła zakaz eksponowania szalików z mapą Wielkich Węgier — donosi węgierski serwis informacyjny „Magyar Jelen”.

W listopadzie ubiegłego roku pięć krajów sąsiadujących z Węgrami potępiło premiera Węgier Viktora Orbána za noszenie szalika, twierdząc, że reprezentuje on postawę rewizjonistyczną, ale Orbán powiedział wtedy, że nie ma powodu, by cokolwiek więcej w tym odczytywać. Mapa Wielkich Węgier przedstawia Węgry przed ich podziałem po I wojnie światowej, w wyniku którego Węgry straciły dwie trzecie swojego terytorium i ogromną część ludności na rzecz kilku sąsiednich krajów.

Wynikająca z tego krótka dyplomatyczna burza została szybko załagodzona podczas spotkania Grupy Wyszehradzkiej na Słowacji.

Magyar Jelen, powołując się na doniesienia, że MLSZ zakazuje noszenia szalików na meczach międzynarodowych, zapytał federację o powód tej decyzji. MLSZ w odpowiedzi stwierdziła, że sprawa sięga marca ubiegłego roku, kiedy to organizatorzy meczu Irlandia Północna-Węgry próbowali odebrać szaliki węgierskim kibicom. Dodała, że zarówno UEFA, jak i FIFA uznają te szaliki za eksponujące prowokacyjny, polityczny przekaz.

„Inspektorzy UEFA i FIFA mogą interpretować te symbole jako niosące polityczne przesłanie z prowokacyjnym zamiarem” – napisała MLSZ w oświadczeniu. „Eksponowanie przekazów politycznych jest zabronione przez przepisy UEFA i FIFA, dlatego MLSZ może zostać w takich przypadkach ukarana na podstawie obowiązujących przepisów”. „W takich przypadkach MLSZ byłaby zmuszona do przekazania kibicowi kary nałożonej za wywieszenie nieautoryzowanego transparentu. Aby temu zapobiec, związek będzie nadal odmawiał zgody na wywieszanie takich flag, dopóki nie zmieni się praktyka dyscyplinarna UEFA w tym zakresie i prosi wszystkich o powstrzymanie się od wywieszania takich flag i banerów na meczach reprezentacji, pomagając w ten sposób drużynie narodowej rozgrywać swoje mecze przy pełnej sali” – podsumowano.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Rmx.news
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.