Zakaz transportu publicznego dla nieszczepionych we Francji

Opublikowano: 23.12.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2090

Osobom, którym nie uda się zaszczepić Covid-19, można będzie zakazać korzystania z transportu publicznego we Francji, przewiduje projekt ustawy, który wywołał we wtorek protesty polityków opozycji.

Premier Jean Castex uzyskał w poniedziałek poparcie swojego gabinetu dla projektu ustawy, która ma zapewnić ramy prawne do radzenia sobie z pandemią koronawirusa.

Zgodnie z tekstem, który zostanie teraz przedłożony parlamentowi, negatywny test Covid lub dowód „leczenia zapobiegawczego, w tym podania szczepionki”, może być wymagany, aby ludzie mogli uzyskać „dostęp do komunikacji publicznej lub do niektórych miejsc publicznych”.

Według sondaży, 55 procent Francuzów twierdzi, że nie da się zaszczepić przeciwko Covid, co jest jednym z najwyższych wskaźników w Unii Europejskiej. Rządowa kampania szczepień ma rozpocząć się w niedzielę. Prezydent Emmanuel Macron obiecał, że szczepienia przeciwko koronawirusowi, choć zdecydowanie zalecane, nie będą obowiązkowe.

Centrowa senator Nathalie Goulet stwierdziła, że ​​projekt byłby „zamachem na wolność publiczną”, podczas gdy skrajnie lewicowy poseł Alexis Corbiere powiedział, że „moglibyśmy przynajmniej przeprowadzić wspólną dyskusję, jeśli chodzi o ograniczenie swobód publicznych”.

Na podstawie: AFP
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. polantek 23.12.2020 13:50

    – A czy szczepionka poradzi sobie z nowym wariantem wirusa?
    – Ależ oczywiscie co za pytanie, a jak nie to trochę ją podregulujemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.