Zakaz sprzedaży alkoholowych napojów energetycznych

Opublikowano: 02.01.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 280

Od 1 stycznia w Rosji zakończyła się dystrybucja i sprzedaż alkoholowych napojów energetycznych. Ich produkcja jest dozwolona tylko na eksport.

Do kategorii tych napojów należy produkcja alkoholowa z zawartością spirytusu etylowego mniejszą niż 15%, i w której zawarte są substancje tonizujące.

Kwestia zakazu została podjęta w Radzie Federacji po przypadkach masowego zatrucia alkoholem w 2016 roku. Najgłośniejszym zdarzeniem tego typu było zatrucie mieszkańców Irkucka płynem “Bojarysznik” zwierającym spirytus. W wyniku tego zatrucia ucierpiały 123 osoby, a 76 z nich zmarło.

Poza tym, ważnym czynnikiem było powstawanie uzależnienia od alkoholu, które wywołują takie napoje.

W Moskwie i okolicach ich sprzedaż została zakazana już w połowie 2015 roku.

Zdjęcie: Vladimir Astapkovich (Sputnik)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o