Zakaz przebywania nieszczepionych dzieci w miejscach publicznych

Opublikowano: 28.03.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2302

26 marca Ed Day z zarządu hrabstwa Rockland zorganizował konferencję prasową, aby ogłosić „stan wyjątkowy” na okres 30 dni w odpowiedzi na 153 przypadki odry w stanie Nowy Jork w ciągu 6 miesięcy i wprowadził zakaz pobytu dla wszystkich dzieci poniżej 18 lat w dowolnym miejscu publicznym, w tym w szkołach, centrach handlowych i miejscach kultu.

Ed Day powiedział, że jest to „pierwszy taki wysiłek w kraju”. Zakaz jest wyraźnie skierowany do rodziców nieszczepionych dzieci, jak stwierdził Day: “Rodzice zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, jeśli okaże się, że naruszają ten stan wyjątkowy. A celem tych wysiłków są właśnie rodzice tych dzieci. Ponawiamy apel do nich, teraz z autorytetem prawa, aby zaszczepili dzieci.”

Day próbował bagatelizować obawy przed policyjnymi punktami kontrolnymi i przypadkowymi kontrolami stanu zaszczepienia, ale stwierdził również, że każdy rodzic, który nie przestrzega nakazu awaryjnego, zostanie skierowany do biura prokuratora okręgowego w celu ewentualnego ścigania. “Jeśli mamy do czynienia z sytuacją, w której zwrócimy uwagę na to, że rodzic świadomie, nie zezwala na szczepienie dziecka, w ramach zarządzenia awaryjnego zostanie on skierowany do prokuratora okręgowego.”

Departament Zdrowia Hrabstwa Rockland, który zalecił wprowadzenie zakazu w nagłych wypadkach, podobno chodził od drzwi do drzwi i dzwonił do domów w celu zapobieżenia ogniskom odry.

Dzień był krytyczny dla tych, którzy nie przyjęli wizyt domowych: “Nasi inspektorzy zaczęli spotykać się z rosnącym oporem ze strony tych, których próbują chronić. Podczas wykonywania telefonów rozmowy rozłączano lub mówiono im, żeby nie dzwonić ponownie. Mówiono im, że „nie chcemy o tym rozmawiać – nie wracajcie” podczas odwiedzania domów zarażonych osób w ramach dochodzeń. Ten rodzaj odpowiedzi jest nie do przyjęcia i szczerze mówiąc jest nieodpowiedzialny. Dla naszego departamentu zdrowia niezwykle trudno jest wykonywać swoją pracę, gdy ludzie odmawiają współpracy z naszymi badaczami i nie powiadamiają lekarzy, kiedy są chorzy.”

Departament Zdrowia i Okręg Administracyjny Eda Daya planują wprowadzenie przepisów, które najwyraźniej uczyniłyby taki zakaz stałym w hrabstwie: “Jesteśmy w trakcie opracowywania lokalnego prawa, które zapewni ochronę mieszkańców hrabstw i osób odwiedzających je w przypadku ognisk chorób zakaźnych w celu rozważenia tego przez naszych przedstawicieli władzy ustawodawczej hrabstwa Rockland. Jesteśmy to winni mieszkańcom naszej społeczności, abyśmy nigdy więcej nie musieli przez to przechodzić.”

Podczas konferencji prasowej ktoś zadał pytanie o możliwość prawnego zakwestionowania zakazu w oparciu o zastrzeżenia religijne. Większość ognisk odry w hrabstwie Rockland miała miejsce w społecznościach żydowskich, gdzie przybysze z Izraela rzekomo zostali zarażeni odrą. Ponadto Nowy Jork jest jednym ze stanów w USA, który zezwala na prawo do zwolnień religijnych ze szczepień. Day był raczej nieugięty w swojej odpowiedzi: “Przede wszystkim wyjaśnijmy coś, nie ma żadnych zwolnień religijnych. Fakt, że mamy prawie 17 000 młodych ludzi zaszczepionych w społeczności prawosławnej (żydowskiej), mówi nam, że nie są istotne tu zwolnienie religijne. Kiedy Rada Rabinów mówi nam, że chcą zaszczepić dzieci, mówi nam, że nie chodzi tu o zwolnienie religijne. Kiedy setka rabinów we wspólnocie pracuje z nami, aby zaszczepić ludzi, dowodzi, że nie chodzi o zwolnienia religijne. Jestem chrześcijaninem. Nie znam niczego w mojej religii, która mówi, że jest taki problem.”

Najwyraźniej hrabstwo nie planuje honorowania prawnych zwolnień religijnych stanu Nowy Jork.

Padło pytanie czy szczepionka MMR jest przeznaczona dla właściwego szczepu odry krążącego obecnie w społeczności, Day skrytykował tych, którzy cierpieli z powodu urazów spowodowanych szczepionką, twierdząc, że ważniejsza jest podstawa moralna dla „większego dobra” społeczeństwa: “Jeśli idziesz do People Magazine, do Jenny McCarthy po poradę medyczną, musisz ponownie uporządkować swoje życie. We wszystkim jest ryzyko. Czy może być tak, że dziecko lub kilkoro dzieci, zostały zaatakowane przez szczepionkę? Oczywiście, że może tak być. Ale jest coś, co nazywa się „wyższym dobrem”. Społeczeństwo musi dojść do porozumienia w pewnym momencie, bo ponosimy odpowiedzialność za większe dobro społeczności.”

Kolejne pytanie zadawane przez reporterów dotyczyło tego, dlaczego zakaz obejmuje tylko dzieci, chociaż dorośli nie są w pełni zaszczepieni szczepionką MMR lub byli szczepieni wiele lat wcześniej, a szczepionka już ich nie chroni. Odpowiedź była po prostu taka, że ​​większość ognisk odry dotyczyła dzieci poniżej 18 roku życia.

Kilku innych urzędników hrabstwa dołączyło do Eda Daya na konferencji prasowej, w tym komisarz ds. Usług społecznych hrabstwa Rockland, Joan Silvestri, który nadzoruje okręgowe służby ochrony dzieci (CPS). Czy to oznacza, że ​​rodzice mogą mieć odbierane dzieci CPS, jeśli odmówią szczepienia swoich dzieci?

Strona Eda Daya w hrabstwie Rockland TUTAJ.

Na podstawie: VaccineImpact.com
Źródło: StopNOP.com.pl


TAGI: , , , , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Murphy 28.03.2019 12:50

  Tak wygląda państwo policyjne.

 2. gajowy 28.03.2019 13:13

  Jedni mają milicje religijną (Iran) a inni farmaceutyczną.

 3. Jarogniew 28.03.2019 14:26

  Prawosławni Żydzi? Pogubiłem się.

 4. kuralol 28.03.2019 14:52

  Szczepionki to hardware, potem tylko wgrają nowy software za pomocą 5G.

 5. Radek 28.03.2019 17:09

  Gajowy… dobrze powiedziane.

 6. Tallis Keeton 28.03.2019 23:35

  Ale ja nadal nie mogę pojąć – komu do cholery zagraża w szkole niezaszczepione dziecko, skoro inne dzieci są zaszczepione, więc im nie może zagrażać?

 7. cacor 29.03.2019 10:33

  Tylko im (tym nieszczepionym) na zdrowie wyjdzie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.