Zakaz krajowych lotów w kolejnym państwie europejskim

Opublikowano: 07.11.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3541

Hiszpania chce być drugim państwem po Francji, które zakaże lotów wewnątrzpaństwowych. Władze chcą zachęcać obywateli, by z samolotów przerzucili się na pociągi.

Francja planuje zakazać lotów wewnątrzpaństwowych na trasach, które można pokonać pociągiem w 2,5 godziny. W ślad za Francuzami chce podążyć Królestwo Hiszpanii, które rząd rozważa podobne rozwiązania.

Hiszpańskie linie lotnicze sprzeciwiają się pomysłowi rządzących. Przedstawiciele branży twierdzą, że zmiana samolotu na pociąg na trasach, które można pokonać w 2,5 godziny, jest w Hiszpanii niemożliwa ze względu na słabe połączenia kolejowe.

Narodowy hiszpański przewoźnik, Iberia, mocno by ucierpiał. Zakaz zmusiłby linie lotnicze do zamknięcia pięciu tras wewnątrzpaństwowych, które obejmują takie miasta jak Malaga, Alicante, Sewilla czy Walencja oraz bardzo popularną trasę ze stolicy Królestwa, Madrytu, do stolicy Katalonii – Barcelony.

Mimo sprzeciwu wicepremier Hiszpanii Yolanda Díaz ogłosiła, że hiszpański rząd na poważnie rozważa wprowadzenie nowych regulacji. Inicjatywa ta ma wpisać się w szerszy plan Madrytu na rzecz ochrony klimatu. Jednocześnie rządzący zapewniają, że zakaz nie będzie miał wpływu na połączenia wewnątrz Hiszpanii, które są lotami przesiadkowymi.

W odniesieniu do działania na rzecz klimatu firma Iberia twierdzi, że loty krajowe odpowiadają za zaledwie 1 proc. emisji gazów cieplarnianych w Hiszpanii.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „Simple Flying”, TheLocal.es
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 07.11.2023 20:58

    Co jeszcze musi zrobić ekoterrorysta aby został uznany za osobę niepoczytalną?
    I gdzie jest granica jego absurdów?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.