Zakaz krajowych lotów, by „chronić klimat”, jest bez sensu

Opublikowano: 06.06.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2147

Francuski minister transportu, wyjątkowy „postępowiec” Beaune, z wielkim zadowoleniem przyjął publikację rozporządzenia zakazującego korzystania z krajowych linii lotniczych w przypadku istnienia alternatywy połączeń kolejowych, o ile czas przejazdu pomiędzy miastami jest krótszy, niż 2 godziny i 30 minut.

Tymczasem eksperci francuscy mówią o prawie zerowej skuteczności takiego środka dla ochrony klimatu i wydaje się, że zakaz krajowych lotów ma jedynie wymiar propagandowy. I właśnie dla propagandy wprowadza się aspekt karania ludzi.

Publikacja dekretu ożywiła też napięcia między rządem a francuskim sektorem transportu lotniczego, dla którego taka decyzja oznacza duże straty i nie ma żadnego uzasadnienia „klimatycznego”, o ekonomicznym nie wspominając.

„To ważny sygnał i pierwszy na świecie! Kontynuujemy!” – cieszy się tymczasem minister ds. transportu Clément Beaune, któremu znacznie lepiej wychodzi aktywizm gejowski.

Przypomnijmy, że ten sam Beaune jeździł swego czasu do Polski krytykować „strefy wolne od LGBT”. Wpuszczony na poletko transportu, też potrafi zajmować się tylko „postępową ideologią”.

Autorstwo: BD
Na podstawie: Valeurs
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 06.06.2023 11:28

    Jeśli postępowiec Beaune nie skończy na gilotynie, nic się nie zmieni:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.