Zakaz komunikacji online między mężczyznami i kobietami w Iranie

Opublikowano: 08.01.2014 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 514

Najwyższy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei zakazał korespondowania w internecie między nieznajomymi mężczyznami i kobietami, wydając szczególny religijny dekret – fetwę.

„Biorąc pod uwagę często związaną z tym amoralność, korespondencja nie jest dozwolona” – oświadczył Chamenei.

Odpowiednia ustawa religijna została zatwierdzona kilka dni po tym, jak irańskie władze zablokowały popularną aplikację WeChat, która pozwalała posiadaczom smartfonów na uzyskanie dostępu do serwisów społecznościowych.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Mlody 08.01.2014 20:09

  jak człowiek może ustalać RELIGIJNE dekrety ?

 2. MoonMan 08.01.2014 21:44

  Czyż religia nie jest wymysłem człowieka, aby zapchać luki niewiedzy i strachu?
  Anormalne jest również narzucanie wizji jednostki ogółowi bez aprobaty tego ogółu.
  Tak więc ludność winna wydać dekret o zakazie wydawania dekretów/fatw przez jednostkę.
  🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.