Zakaz aut spalinowych grozi „politycznymi szantażami” Pekinu

Opublikowano: 02.09.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1996

Prezes koncernu BMW Oliver Zipse twierdzi, że zakazując sprzedaży aut spalinowych, Europejczycy sami wręczą Chińczykom potężną broń, którą ci będą mogli nas szantażować.

„Uważam, że polityczne zobowiązanie do stopniowego wycofywania samochodów spalinowych jest po prostu nieprzemyślane” – powiedział Oliver Zispe w wywiadzie dla niemieckiej gazety ekonomicznej „Handelsblatt”.

Prezes bawarskiego koncernu motoryzacyjnego ostro krytykuje pomysł, by do 2035 roku zakazać sprzedaży samochodów spalinowych. Zispe przypomina, że Europejczycy nie posiadają odpowiedniej ilości surowców, które potrzebne są do budowy aut elektrycznych. Brak kobaltu skaże nas na łaskę lub niełaskę Chin. Zdaniem Zispego Unia Europejska sama skaże się na groźbę „politycznych szantaży” ze strony Pekinu.

Tymczasem popularność elektryków wśród Niemców rośnie. „Business Insider” zauważa, że w 2022 roku zarejestrowanych samochodów elektrycznych było w RFN 618 tys., a obecnie takich pojazdów jest już za naszą granicą ponad 1,1 mln.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „Handelsblatt”, „Business Insider”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 02.09.2023 15:38

    Naprawdę rośnie zainteresowanie tym burdelem?

  2. replikant3d 02.09.2023 16:09

    Szwęda, przy odpowiednim ,,praniu,,mózgów wcisnąć można WSZYSTKO.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.