Zajmowała się „Pfizergate”. Zmarła w drodze do PE

Opublikowano: 30.11.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4833

Zajmująca się sprawą wymiany SMS-ów pomiędzy Ursulą von der Leyen a Albertem Bourlą europosłanka Zielonych Michele Rivasi zmarła w drodze do Parlamentu Europejskiego. Przyczyną śmierci 70-latki był atak serca.

Rivasi była europosłem od 2009 roku. W Parlamencie Europejskim reprezentowała Zielonych. W przeszłości zwalczała umowę o wolnym handlu między UE a Mercosur oraz sprzeciwiała się stosowaniu pestycydów, w tym glifosatu.

Podczas ostatniej kadencji Rivasi zaangażowała się w wyjaśnienie tzw. Pfizergate. Europoseł naciskała na upublicznienie wymiany SMS-ów pomiędzy przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen a Albertem Bourlą, dyrektorem generalnym firmy Pfizer.

Przypomnijmy, że na początku 2023 roku amerykański dziennik „New York Times” pozwał Komisję Europejską do sądu w związku z nieupublicznieniem wymiany wiadomości tekstowych między przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen a Albertem Bourlą, dyrektorem generalnym firmy Pfizer, która produkuje szczepionki na koronawirusa.

„NYT” argumentował, że Komisja Europejska ma prawny obowiązek publikowania wiadomości, które mogą zawierać informacje o umowach dotyczących zakupu dawek szczepionki przeciwko Covid-19 wartych miliardy euro.

Pozew był następstwem dochodzenia przeprowadzonego w styczniu 2022 roku przez Europejską Rzecznik Praw Obywatelskich Emily O’Reilly. Dochodzenie wykazało, że KE nie zwróciła się wprost do gabinetu przewodniczącej KE o wyszukanie wiadomości tekstowych.

Rivasi wzbudziła kontrowersje w swym środowisku, także ze względu na podejście do wymuszania szprycy na obywatelach. Podczas ogłoszonej pandemii europoseł krytykowała wdrażanie certyfikatów covidowych i obowiązkowe szczepienia dla pracowników ochrony zdrowia we Francji.

Na podstawie: „EurActtiv”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. LichoNiespi 30.11.2023 12:35

    Zmarla europoslanka Michele Rivasi…..zmarla czy ktos jej pomogl umrzec.Na pewno to nie byl polski seryjny samobujca.

  2. adambiernacki 01.12.2023 07:21

    Urszula won ten Lyer pseudonim łapóweczka pewnie kazała ją usunąć a że tamta już nie młoda to łatwo się przetłumaczy tumultkowi, że to zgon naturalny tumultek lubi takie wyjaśnionka.

  3. agama 01.12.2023 08:23

    jak już się pojawi jakiś polityk, który chce zrobić coś dobrego to go mordują pozorując naturalną śmierć lub samobójstwo

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.