Zagraniczne media kłamią ws. zabójstwa Adamowicza

Opublikowano: 21.01.2019 | Kategorie: Media, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 9

Stara zasada Sun Tzu mówi: “W kraju przeciwnika zasiewaj niezgodę i wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie”. Dzisiaj najłatwiej osiągnąć ten cel przy wykorzystaniu mediów, które w danym państwie są cytowane. “Za to, że w Polsce dominuje nienawiść, wyraźnie winna jest jedna strona: prawica i rządząca partia PiS” – donosi “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. “Rządzący Polską zatruwają atmosferę w polityce. Prezydent Gdańska zapłacił za to życiem” – dodaje “Suddeutsche Zeitung”. Niestety, kłamliwe tezy tylko podkręcają nienawiść i niezgodę w naszym kraju.

W tydzień po zamachu na Pawła Adamowicza o okolicznościach tej zbrodni wiemy już dużo więcej. Okazuje się, że Stefan W. był zwykłym kryminalistą ze stwierdzoną chorobą psychiczną i miał z PiS-em tyle wspólnego, co z lotami w kosmos, czyli nic. Paweł Adamowicz miał pecha, bo jako jedyny polityk z pierwszych stron gazet, rozpoznawalny w całej Polsce, był w realnym “zasięgu” szaleńca.

Narracja jakoby zamachowiec podczas pobytu w więzieniu nasłuchał się rządowej propagandy, która traktowała Adamowicza, jak konkurenta politycznego i z lubością relacjonowała jego procesy karne w sprawie sfałszowanych oświadczeń majątkowych, też nie trzyma się przysłowiowej “kupy”. Okazało się, że Stefan W. siedząc w więzieniu miał dostęp do wszystkich telewizji polskojęzycznych (a nie tylko do TVP Info, jak sugerował jeden z dziennikarzy “Gazety Wyborczej”), a z prasy sporadycznie miał przeglądać tylko “Dziennik Bałtycki” (lokalna gazeta, gdzie przekaz jest raczej krytyczny wobec obecnej władzy).

Powyższe fakty nie przeszkodziły jednak w tworzeniu medialnych przekazów, jakoby za śmierć Adamowicza odpowiedzialny był rząd PiS. Co ciekawe – taka narracja zaczęła wychodzić z zagranicznych ośrodków medialnych. Dla przykładu – w brytyjskim “Financial Times” ukazał się w czwartek artykuł, w którym mogliśmy przeczytać, że “zabójstwo Pawła Adamowicza to kolejny przykład przepaści między tolerancyjnym liberalizmem a konserwatywnym nacjonalizmem w Europie; powinno być ono ostrzeżeniem dla całego kontynentu”. Jeszcze dalej poszedł niemiecki “Suddeutsche Zeitung”, który w tekście pt. “Polska: w kraju nienawiści” próbował narzucić tezę jakoby rządzący PiS miał zatruć atmosferę w polityce do tego stopnia, że prezydent Gdańska zapłacił za to życiem. Wypowiedzi w podobnym duchu znalazły się na łamach “Frankfurter Allgemeine Zeitung”: – “Za to, że w Polsce dominuje nienawiść, wyraźnie winna jest jedna strona: prawica i rządząca partia PiS”.

Stara zasada Sun Tzu mówi: “W kraju przeciwnika zasiewaj niezgodę i wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie”. Jedno jest pewne – dla wielu różnych środowisk, dla których głębokie wewnętrzne podziały w Polsce są na rękę, zabójstwo Adamowicza to nieomal “gwiazdka z nieba” (wiem – brzmi brutalnie, ale tak to odbieram). Będą się tą tragedią karmić przez wiele miesięcy, być może lat, szerząc niezliczoną liczbę teorii podkręcających atmosferę podziałów i nienawiści. A jak wiadomo, im państwo bardziej wewnętrznie rozbite, im większe panuje w nim zamieszanie, tym łatwiej przejąć nad nim kontrolę z zewnątrz.

Na podstawie: Sueddeutsche.de, FAZ.net, PAP.biznes.pl, Twitter.com [1] [2]
Źródło: Niewygodne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,56 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

no tak bo pisiorki bez jajeczek nie zamykają tych co publicznie sypią groźbami karalnymi i tak mamy sytuację gdzie Grzegorz Schetyna mówił o PiS, że jest jak szarańcza, którą należy strząsnąć z drzewa. Lech Wałęsa chętnie by pałował, Bronisław Komorowski walił dechą, a Radek Sikorski dożynał.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

No nie ma multi kulti. Jak tu syf zrobić, jak tu Polakom zrobić terroryzm, ano zaszczuć Polaków jeden na drugiego. Nie bierzcie w tym udziału !

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Rozum i wyobraźnię u Polaków można znaleźć tylko pod mikroskopem.

hashi
Użytkownik
hashi

Publiczna egzekucja Adamowicza to początek kampanii platfusów.

Stanlley
Użytkownik

Kampania już się zaczęła – teraz wkracza na kolejny etap po przez wynurzenia tłustej krowy : http://niewygodne.info.pl/artykul9/04707-Wdowa-po-Adamowiczu-zabiera-glos.htm