Zaginiony marsjański łazik odnaleziony

Opublikowano: 17.01.2015 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 350

Należący do NASA Mars Reconnaissance Orbiter odnalazł na powierzchni Marsa brytyjski łazik Beagle 2. Pozwoliło to wyjaśnić tajemnicę nieudanej misji marsjańskiej z 2003 roku zorganizowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną.

Zdjęcia wykonane przez MRO pokazują, że łazikowi udało się wylądować 25 grudnia 2003 roku i co najmniej częściowo rozwinął panele słoneczne. „Od 2003 roku w każde Boże Narodzenie zastanawiałem się, co się stało z Beagle 2. Moje i innych Boże Narodzenie 2003 roku zostało zrujnowane, gdyż z rozczarowaniem stwierdziliśmy, że nie odbieramy sygnałów z powierzchni Marsa. Przestałem już wierzyć, że kiedykolwiek dowiem się, jaki los spotkał Beagle 2. Na zdjęciach z MRO widać, że byliśmy blisko realizacji naszych celów” – mówi Mark Sims z University of Leicester, który był menedżerem misji Beagle 2.

Zdjęcia, na których znaleziono Beagle’a analizował Michael Croon z Niemiec. To były członek misji Mars Express zorganizowanej przez ESA. To właśnie on zauważył Beagle’a i inne elementy misji w obszarze, na którym miał lądować. Dalsze analizy prowadzone przez specjalistów z NASA potwierdziły, że to, co zauważył Croon odpowiada kształem, wielkością, kolorem i rozkładem Beagle’owi 2, jego spadochronom i elementom lądownika.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: NASA
Źródło: Kopalnia Wiedzy


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. luzak1977 18.01.2015 13:21

    Hehe jakie bajki.

  2. Raptor 20.01.2015 08:56

    Przypadkiem natknęli się na niego Indianie, na pustyni w Arizonie? 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.