„Żagiel słoneczny” dostarczy sondę do Urana

Opublikowano: 28.12.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 452

Fińscy planetolodzy proponują użycie „żagla słonecznego” do szybkiego i taniego dostarczenia do Urana sondy międzyplanetarnej, której podróż do siódmej planety Układu Słonecznego zajmie około sześciu lat – czytamy w artykule zamieszczonym w bibliotece elektronicznej Uniwersytetu Cornella.

„Żagle słoneczne” przedstawiają sobą gigantyczny arkusz z materiałów polimerowych i najcieńszych pasków metalu, kierujących obiekty tam, gdzie pcha je światło słoneczne. Jak dotąd znane są tylko dwa kosmiczne „żagle” – japoński IKAROS i amerykański NanoSail-D, uruchomione w 2010 roku.

Źródło: Głos Rosji


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.