Zagadkowe znalezisko w lasach Laosu

Opublikowano: 05.08.2019 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 303

Archeolodzy odkryli w lasach Laosu (Azja Południowo-Wschodnia) budowle megalityczne w postaci masywnych kamiennych naczyń, o których przeznaczeniu nic nie wiadomo. Zdaniem uczonych budowle mają związek z praktyką pochówku zmarłych – czytamy na Phys.org.

15 działek ze 137 naczyniami, które liczą sobie tysiąc lat, mieści się w oddalonej górzystej miejscowości. Specjaliści natykali się na tego typu artefakty już wcześniej, jednak nowe znalezisko wskazuje na to, że ich występowanie jest częstsze niż wcześniej sądzono. Naczynia ciosano w kopalniach w kamieniu i w jakiś sposób przewożono na odległość nawet kilku kilometrów, choć waga niektórych przewyższa tonę. Pozostaje zagadką, dlaczego do pochówku wykorzystywano właśnie takie miejsca.

Obok kamiennych „dzbanów” uczeni znaleźli kamienne płyty, ozdobione z jednej strony rzeźbą, napisami, postaciami i koncentrycznymi kołami. W samych miejscach pochówku znaleziono takie artefakty jak przedmioty z ceramiki, szklane korale, narzędzia z żelaza, ozdoby i ciężarki tkackie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
arthur
Użytkownik
arthur

1. ” o których przeznaczeniu nic nie wiadomo”
2. “Zdaniem uczonych budowle mają związek z praktyką pochówku zmarłych ”
3. “Pozostaje zagadką, dlaczego do pochówku…”??????
4. “W samych miejscach pochówku znaleziono…”
To wiadomo, czy nie?
A pochowanych znaleziono?
Co to za budowle MEGALITYCZNE, które ” liczą sobie tysiąc lat”?

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Pewnie zrobił to vietkong żeby mogli się chować ich żołnierze… ;)