Zagadkowe znalezisko w lasach Laosu

Opublikowano: 05.08.2019 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 17

Archeolodzy odkryli w lasach Laosu (Azja Południowo-Wschodnia) budowle megalityczne w postaci masywnych kamiennych naczyń, o których przeznaczeniu nic nie wiadomo. Zdaniem uczonych budowle mają związek z praktyką pochówku zmarłych – czytamy na Phys.org.

15 działek ze 137 naczyniami, które liczą sobie tysiąc lat, mieści się w oddalonej górzystej miejscowości. Specjaliści natykali się na tego typu artefakty już wcześniej, jednak nowe znalezisko wskazuje na to, że ich występowanie jest częstsze niż wcześniej sądzono. Naczynia ciosano w kopalniach w kamieniu i w jakiś sposób przewożono na odległość nawet kilku kilometrów, choć waga niektórych przewyższa tonę. Pozostaje zagadką, dlaczego do pochówku wykorzystywano właśnie takie miejsca.

Obok kamiennych „dzbanów” uczeni znaleźli kamienne płyty, ozdobione z jednej strony rzeźbą, napisami, postaciami i koncentrycznymi kołami. W samych miejscach pochówku znaleziono takie artefakty jak przedmioty z ceramiki, szklane korale, narzędzia z żelaza, ozdoby i ciężarki tkackie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
arthur
Użytkownik
arthur

1. ” o których przeznaczeniu nic nie wiadomo”
2. “Zdaniem uczonych budowle mają związek z praktyką pochówku zmarłych ”
3. “Pozostaje zagadką, dlaczego do pochówku…”??????
4. “W samych miejscach pochówku znaleziono…”
To wiadomo, czy nie?
A pochowanych znaleziono?
Co to za budowle MEGALITYCZNE, które ” liczą sobie tysiąc lat”?

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Pewnie zrobił to vietkong żeby mogli się chować ich żołnierze… ;)