Zagadka dyplomu magisterskiego Jana Zbigniewa Potockiego

Opublikowano: 23.03.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1368

Osoba małego „hrabiego” Jana Zbigniewa Potockiego wydaje się marginalna, ale stanowi ciekawe zjawisko psychologiczno-społeczne, wskazujące na obniżenie moralności części społeczeństwa, które zasila trzódkę „hrabiego prezydenta”. Wyraża się ono w naiwnej wierze w najbardziej absurdalne zapewnienia „hrabiego” o czekających w kufrach II RP wielomiliardowych odszkodowaniach od Niemiec, o podobnej wielkości depozycie byłego prezydenta Zaleskiego złożonym w Indiach, o których jedynie „hrabia” może decydować, gdy dojdzie do władzy w Polsce, etc.

Nawet obecną epidemię koronowirusa potrafi on wykorzystać, aby przyciągnąć nowych zwolenników mirażem wynalezionego przez siebie lekarstwa, które wszelako udostępni rodakom dopiero, gdy zostanie władcą Polski.

Jak widać z analizy komentarzy jego filmików, wielu zwolenników aprobuje łgarstwa „hrabiego”, zdając sobie sprawę z jego oszustwa genealogicznego, podejrzanych manipulacji z braćmi Pazikami i wielu innych niespójności w jego wypowiedziach. Wystarczy wiara, że on tylko może uratować Polskę!

Samego „hrabiego” nie można chyba podejrzewać o niską inteligencję, ale trudnoj zrozumieć jego psychikę. Normalny człowiek odczuwałby pewne zażenowanie i dyskomfort, gdy publicznie zdemaskuje się jego najbardziej oczywiste kłamstwa. Jednak ten osobnik, w każdym ze swych wystąpień podkreśla swoją kryształową uczciwość i prawdomówność. To już wskazuje na brak jakichkolwiek zahamowań moralnych.

Warto poczekać na moment, gdy uda mu się zebrać wystarczającą ilość podpisów na akcję kandydowania w wyborach prezydenckich. Będzie wtedy zmuszony zadeklarować swoje wykształcenie. W internecie twierdzi, że posiada wyższe wykształcenie, co zresztą „przekonująco” uczynił dwa lata temu, ukazując swój „dyplom magisterski” w wywiadzie na portalu „Porozmawiamy TV”. Niestety, podobnie jak w swoim sfałszowanym wywodzie genealogicznym, „hrabia” wykazał się stuprocentową fuszerką.

Spójrzmy na ten dyplom…

Jak widać, dyplom magisterski Potockiego rzekomo wydany został przez Scientific Board of the Academy of European Integration, Berlin, Park of Technology Adlersdorf. Niestety, łatwo sprawdzić, że nie istnieje nic takiego jak Park of Technology Adlersdorf. Owszem w internecie znaleźć można Technology Park Berlin Adlershof. Trudno założyć, że uczelnia popełniła taki rażący błąd na własnym blankiecie firmowym!

I jeszcze data wydania dyplomu: 13.06.1998 r., oraz nazwa uczelni: Academy of European Integration. Otóż, jedyna uczelnia o tej nazwie, jaką można znaleźć na Internecie, istnieje w Szczecinie i powstała ona w 1999 roku – w rok po uzyskaniu dyplomu magisterskiego przez „hrabiego”.

Teraz przejdźmy do profesorów, którzy podpisali ów dyplom.

Rektorem tej uczelni miał być „Prof. Dr habil. Edmund Ignasiak”. Według informacji z internetu, w latach 1995-2001, prof. zw. dr habil. Edmund Ignasiak był rektorem Wyższej Hanzeatycznej Szkoły Zarządzania w Słupsku, a zrezygnował z tej funkcji w roku 2001 z powodu złego stanu zdrowia. Jego biografia nie wspomina nic o Academy of European Integration.

Drugi profesor widniejący na dyplomie „hrabiego”, to „Professor dr rer. nat. habil. Antoni Stasch”. Według własnego Curriculum Vitae, profesor Antoni Stasch zajmował następujące stanowiska:

1. Profesor Senior Expert SES der Stiftung der deutschen Wirtschaft für die internationale wirtschaftliche Zusammenarbeit gGmbH, Bonn, (Senior ekspert Fundacji Biznesu Niemieckiego Rządu Federalnego, sp. z.o.o non Profit).

2. Profesor, President of the Scientific Council (Przewodniczący Rady Naukowej) European Business Club Association e.V., Castle Oedheim, D-74229 Oedheim, FRG.

3. Visiting Professor 2007-2015, Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle “ORGMASZ” , Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministerstwa Gospodarki, Warszawa.

4. Profesor, Dyrektor Instytutu Ekonomii, kierownik Katedry Ekonomi 2004-2008 and 2012-2015, Katolicki Uniwersytet Jana Pawła II.

W innym swoim CV prof. Antoni Stasch wymienia swoje zatrudnienia:

1. Stanowiska funkcyjne: 1) Kierownik Katedry Gospodarki i Rynków Finansowych (od 2004-2011); 2) Dyrektor Instytutu Ekonomii (od 2004); 3) Kierownik Katedry Ekonomii Elektronicznej (od 2011).

2. Prowadzone projekty konsultacyjne (między innymi): 1) 1997-1998 (12 miesięcy), Farnell z Monachium, budowa sieci e-dystrybucji w Polsce i Rosji; 2) 1999-2001 (24 miesiące), Kaiser Kraft ze Stuttgartu, budowa sieci e-dystrybucji w Polsce.

Jak widzieliśmy wyżej, właśnie w 1998 roku prof. Antoni Stasch podpisał się na dyplomie „hrabiego”, jako Dziekan Academy of European Integration. Nie piastował wtedy żadnego „stanowiska funkcyjnego” jako dziekan jakiejkolwiek uczelni.

No, i teraz zasadniczy problem do rozwikłania: czy profesorowie istotnie złożyli swoje podpisy na sfałszowanym blankiecie dyplomu magisterskiego, czy też podpisy ich zostały podrobione? Tylko „hrabia” i obaj profesorzy mogą odpowiedzieć na to pytanie.

Autorstwo: Krzysztof Edmund Wojciechowicz
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,75 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o