Żądają aresztowania Benjamina Netanjahu

Opublikowano: 26.08.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 692

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii podpisują dość nietypową petycję, która wzywa władze tego kraju do aresztowania Benjamina Netanjahu, premiera Izraela. Oskarża się go o popełnienie zbrodni wojennych podczas zeszłorocznej wojny z Palestyną. Śmierć poniosło wtedy co najmniej 2 tysiące cywilów.

Petycja jest dość popularna i podpisało się pod nią ponad 81 tysięcy ludzi. Gdy liczba podpisów dojdzie do 100 tysięcy, brytyjski parlament będzie musiał rozpocząć debatę w tej sprawie. Tak przynajmniej stanowi tamtejsze prawo. Benjamin Netanjahu planuje wizytę w Londynie w przyszłym miesiącu a autorzy petycji chcą aby doszło wtedy do jego zatrzymania.

Gdy pod wnioskiem podpisało się 10 tysięcy osób, rząd musiał zareagować i dać oficjalną odpowiedź w tej sprawie, która rozwiała wszelkie wątpliwości i nadzieje autorów petycji. Władze Wielkiej Brytanii oświadczyły, że kraj ma bardzo dobre relacje z Izraelem ale ubolewają nad tragicznymi wydarzeniami jakie miały miejsce podczas wojny w 2014 roku. Jednocześnie dano do zrozumienia, że Benjamin Netanjahu nie może zostać ani aresztowany, ani zatrzymany, ze względu na chroniący go immunitet.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Petition.Parliament.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Prometeusz 26.08.2015 10:28

  No jak to tak – goje beda ‘panow i wladcow’ aresztowac…? Cos sie Wielka Brytania bisurmani, i to antysemicko! Chyba demokracja jest w niebezpieczestwie…

 2. dagome12345 26.08.2015 11:03

  To nie GB blokuje wyciąganie konsekwencji wobec państwa Izrael i jego polityków . Odpowiedzialnym za obecny stan rzeczy i bezkarność pewnych ludzi odpowiada tylko i wyłącznie USA.
  Anglicy mogą sobie nawet 10 milinów podpisów zebrać, to i tak nic nie zmieni dopóki wielki brat na to nie pozwoli.

 3. BrutulloF1 26.08.2015 14:49

  (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punkt 5a. Admin)

 4. malyperelka 26.08.2015 17:10

  Naród Wybrany, samoistnie nazwa sugeruje iż został wybrany. Z racji tego aby żyło się lepiej wybrańcom proponuję ofiarować skrawek rajskiego nadmorskiego kurortu umiejscowionego w Papui Nowej Gwinei. Istnieje tam plemię które z otwartymi ramionami przyjmie tak wybitnego męża stanu jakim niewątpliwie jest Benjamin Netaniahu. Zasłużony w krzewieniu kultury i globalnego pokoju wniesie swoją osobą spokój i duchowość dla rdzennej ludności. W podzięce lud ten odwdzięczy się wyborną regionalną strawą. Korzyści obopólne więc wszyscy zadowoleni.

 5. Prometeusz 26.08.2015 19:06

  @malyperelka:

  Pomysl zacny, winszuje!

  Zreszta tradycje tamtejszych rdzennych mieszkancow powinny byc szanowane i dotowane, np. z funduszy unijnych, a nie brutalnie ciemiezone. Dajmy na to taka skurczona i spreparowana glowa Pana Netanyahu bylaby na prawde bescennym eksponatem, zas on sam stalby sie – w pewnym stopniu – rownie niesmiertelny, co tow. Uljanow! 🙂 i ekonomia Papui Zachodniej zyskalaby wielke zrodlo dochodow…!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.