Zabójca rannego Palestyńczyka wyszedł na wolność

Opublikowano: 09.05.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 273

Po niecałych dziewięciu miesiącach więzienie ostatecznie opuścił dziś 21-letni Elor Azaria, Francuz i Izraelczyk, żołnierz Cahalu, który dwa lata temu strzałem w głowę zabił 21-letniego Palestyńczyka Abdela Fattaha al-Szarifa, który ciężko ranny i bezbronny leżał za ziemi. Sprawa nie skończyłaby się przed sądem, gdyby nie film wideo. Zabójcę przywitano w jego miejscowości jak bohatera, z honorami.

W zeszłym roku Azaria został skazany na 18 miesięcy więzienia, ale podobnie jak w takich przypadkach dwukrotnie zmniejszono mu karę. Do zdarzenia doszło w marcu 2016 r. w Al-Chalil (Hebronie) na palestyńskich terytoriach okupowanych. Według izraelskiej armii okupacyjnej, Palestyńczyk miał zaatakować nożem patrol żołnierzy. Został postrzelony i leżał półprzytomny na ziemi, gdy Azaria go dobił.

Dziś na jego domu w Ramle zawisł transparent „Witamy w domu, Elor bohaterze”. „Bohatera” witał burmistrz i liczni żydowscy mieszkańcy. Azaria jechał z więzienia w konwoju piętnastu samochodów i w asyście wielu motocyklistów, wśród dźwięków klaksonów i muzyki. Premier Netanjahu powiedział, że jest „szczęśliwy” z powodu uwolnienia żołnierza, a Naftali Bennett, minister edukacji z rasistowskiej partii Żydowski Dom, wystosował specjalne gratulacje.

W Al-Chalil matka zabitego Palestyńczyka Radża al-Szarif przyjęła zwolnienie żołnierza z rezygnacją: „Nic nie można zrobić. To u nich naturalne” – skomentowała odnosząc się do łaskawości izraelskiego sądu wojskowego. Według władz Autonomii Palestyńskiej, zwolnienie żołnierza to akt rasistowski i zachęta do pozaprawnych egzekucji.

Zdaniem Amnesty International, sprawa ta jest jedną z wielu, gdy izraelscy żołnierze korzystają z bezkarności, mimo popełnionych przestępstw i zbrodni. W marcu tego roku izraelski sąd wojskowy skazał palestyńską nastolatkę Ahed Tamimi na osiem miesięcy więzienia za wymierzenie policzka żołnierzowi wojsk okupacyjnych.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Najgorsza jest hipokryzja. Faszystowskie państwo Izrael codziennie łamie prawa człowieka http://sciaga.pl/tekst/24297-25-palestyna_holocaust_trzeciego_tysiaclecia, codziennie łąmie prawa miedzynarodowe, https://pikio.pl/onz-zmiazdzylo-izrael/, https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wysoka-komisarz-onz-izrael-swiadomie-dziala-wbrew-prawu-miedzynarodowemu,455018.html, narusza bezkarnie granice innych państw http://www.pch24.pl/izrael-naruszyl-granice-syrii–zginal-iranski-general-oraz-kilku-bojownikow-hezbollahu,33482,i.html i na koniec nazywa Palestyńczyków terrorystami.
Światowa opinia publiczna nie robi NIC!!! https://www.palwatch.org/site/modules/cartoons/cartoons.aspx?fld_id=latest&doc_id=19715 lub szuka winnych holokaustu sprzed 70 lat również w kongresie USA. Tymczasem “polski rząd” https://forumemjot.files.wordpress.com/2017/11/poland-hankukkah_sham-725×5761.jpg?w=640&h=508