Zabite „honorowo” za taniec w deszczu

Opublikowano: 02.07.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 359

Dwie nastolatki zostały zamordowane w Pakistanie za to, że “zhańbiły honor rodziny” tańcząc w deszczu i nagrywając to na wideo w komórce.

Siostry Noor Basra (15) i Noor Sheza (16), ubrane w tradycyjne stroje, z zasłoniętymi włosami, biegały wokół domu w Chilas (region Gilgit) z dwójką innych dzieci i w pewnym momencie zaczęły tańczyć; jedna z nich uśmiechnęła się do kamery. Kiedy nagranie z telefonu komórkowego zaczęło krążyć w SMS-ach, wywołało oburzenie w konserwatywnej miejscowości. Dziewczynki zostały zastrzelone w swoim domu, razem z obecną tam ich matką, przez pięciu zamaskowanych zabójców.

Policja bada, czy sprawcą był przyrodni brat dziewcząt, imieniem Khutore, który jakoby chciał „przywrócić honor” rodzinie. Inny ich brat wniósł oskarżenie przeciwko niemu i czterem wspólnikom, którzy prawdopodobnie się ukrywają.

W ubiegłym roku podobne zdarzenie miało miejsce w wiosce Kohistan, gdzie cztery kobiety zostały zabite przez starszyznę plemienną za to, że tańczyły i śpiewały z mężczyznami na weselu. Plemienna rada duchownych, Dżirga, skazała je na śmierć za „cudzołożenie” i splamienie honoru ich rodzin.

Komisja Praw Człowieka w Pakistanie podała, że w 2011 roku zostało tam zamordowanych ponad 900 kobiet za rzekome zhańbienie honoru rodziny. Według organizacji broniącej praw kobiet, Aurat Foundation, w Pakistanie każdego roku popełnia się około 1000 „honorowych” morderstw.

Opracowanie: PJ
Na podstawie: www.dailymail.co.uk
Źródło: Euroislam

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. kudlaty72 02.07.2013 12:15

  Co kraj to obyczaj.

 2. Murphy 02.07.2013 13:20

  No niby tak, ale karma nie śpi, więc nie czyń drugiemu czego sam byś doświadczać nie chciał.

 3. bolobolo 02.07.2013 13:59

  Faceci tam wolą od swoich kobiet kozy, więc żeńska część społeczeństwa jest traktowana gorzej od tych zwierzątek.

 4. TowarzyszHusarski 02.07.2013 14:07

  Ludzie z tamtych stron świata są mentalnie, duchowo i technologicznie opóźnieni o jakieś 500 lat w stosunku co do reszty świata.

  Jakieś ciekawe wynazki z tamtych stron świata ? Ostatni to chyba shisha.

 5. Stasiu26 02.07.2013 15:31

  @TowarzyszHusarski
  Proszę, Cię u nas też nie brakuje idiotów i wsi gdzie szykanuje się za każde odstępstwo od “normy”.
  U nich po prostu jest prawo które pozwala takim ludziom zbierać się w grupy i zabić sobie człowieka. A jak rządzący powie że to coś nie tak i może za daleko się posunęli, to znajdzie się grupa która obróci jego słowa w ten sposób, że wyjdzie na niewiernego. Inna kultura – zauważ, że pozwala im ona na ekspansję i ułatwia szybkie jednoczenie dla osiągnięcia wspólnego celu (ostatnie rozróby w Egipcie), czyli sprawdza się w lepiej w grze o przetrwanie niż nasza. Można się kłócić, że nie jest tak “nowocześnie tolerancyjna”. Każdy Arab Ci powie, że widzi do czego nasza tolerancyjna kultura doprowadza i woli żyć według swoje, może zacofanej, ale przynajmniej będzie ją miał komu przekazać.

  Co do opóźnienia technologicznego – chciałbym…. wtedy nie musiałbym się bać, że zrzucą mi na głowę atomówkę, a niedobitki wybiją kałachem. Jakieś zacofanie jest, ale niestety, podobnie jest u nas – posiadania przez dużą część nastolatków nowego model telefonu Apple nie czyni z Polski kraju technologicznie rozwiniętego.

 6. danush 02.07.2013 15:32

  A w Pakistanie pewnie są zbulwersowani matką Madzi…

 7. goldencja 02.07.2013 16:50

  Dobrze, że w Polsce słaby socjal (w porównaniu do Anglii), to się tu tak nie pchają. Z czasem jednak multi kulti da się nam we znaki.

 8. TowarzyszHusarski 02.07.2013 17:22

  @Stasiu26

  Z całym szczunkiem, ale więszkych głupot w jednym poście upchnąć się nie da, zostałeś rokordzistą świata.

  Naprwdę nie widzisz różnicy pomiędzy morderstwem 3 bezbronnych kobiet, zupełnie bez powodu, a szykanowaniu na wsiach ? Chyba coś Ci umknęło.

  Islam nie pozwla na takie zachowania , Islam nakazuje się tak zachowywać , pod groźbą śmierci.

  ” Inna kultura – zauważ, że pozwala im ona na ekspansję i ułatwia szybkie jednoczenie dla osiągnięcia wspólnego celu”

  Mhm, kilka przykłądów “innej kultury” : WTC, Boston, Madryd , Sharm El Sheikh, Sarin w Syrii i wiele innych.

  “Każdy Arab Ci powie, że widzi do czego nasza tolerancyjna kultura doprowadza i woli żyć według swoje, może zacofanej, ale przynajmniej będzie ją miał komu przekazać.”

  Widocznie znamy różnych Arabów, Ci których ja znam (prywatnie od kilku lat) twierdzą zupełnie co innego.

  “Co do opóźnienia technologicznego – chciałbym…. wtedy nie musiałbym się bać, że zrzucą mi na głowę atomówkę, a niedobitki wybiją kałachem. Jakieś zacofanie jest, ale niestety, podobnie jest u nas – posiadania przez dużą część nastolatków nowego model telefonu Apple nie czyni z Polski kraju technologicznie rozwiniętego.”

  Po pierwsze , Islam ma również swoją wersję “nauki” , najwżniejsze z twierdzeń tejże nauki Ziemia jest płaska ( jest to napisane w koranie) – w związku z czym Zachodnia Nauka jest sprzeczna z koranem , a zatem jest przez nich ignorowana.

  Na podstawie tej głupoty , ichniejsi naukowcy , obliczyli wielkość i odegłość księżyca od ziemi – oraz wielkość słońca lub najpierw wielkość słońca i dopiero potem księżyca. W każdym bądź razie księżyć jest 5 x większy niż uważamy my, a słońce kila razy mniejsze itp bla bla bla …. a zachód kłamie.

  Ta właśnie ich nauka , powoduje zacofanie technologiczne , cała technologią jaką dysponują pochodzi z zachodu – co więcej mogą używać tylko tej , która jest zgodna z koranem – poprzez odniesienie. muhammed jezdzil na koniku, osiołku czy kozie , więc oni również mogą używać środków lokomocji, ale … muh zapisał, że “do domów wktórych są psy lub obrazy nie przychodzą anioły” więc muslimy np nie mają w swich domach np ramek cyfrowych lub zdjęć w żadnej innej formie, na widoku jako element dekoracyjny domu.

  Poczytaj o Islamie, o Afryce i jej historii.

  A co do atomówki, to nie spadnie ona na głowy nikomu – poczytaj o EMP.

 9. Konter 02.07.2013 17:59

  Zachód i Wschód idą własnymi drogami, lecz spotkają się w tym samym miejscu. Idą oglądając się za siebie z zadowoleniem spoglądając na coraz większą różnicę między sobą, ale gdyby spojrzeli w przód to zobaczyliby, że coraz bliżej im ku siebie. Krążą po okręgu, Zachód drogą wolności, Wschód drogą zasad. Jedni otworzyli się na demoralizację, drudzy zamknęli się na umoralnienie, co też nie wyszło im na dobre.

 10. Stasiu26 02.07.2013 21:00

  @TowarzyszHusarski
  Widzę, że inaczej interpretujemy. Dobrze. Nie będę się z Tobą kłócił, bo w większości to co mówisz jest poprawne, spróbuj po prostu zrozumieć co miałem na myśli.

  Ludzie są wszędzie podobni. Naprawdę, nie znasz ludzi którzy poszliby i zabili z marszu wspomnianą już tu matkę Madzi, gdyby tylko mieli jakieś luki prawne które im na to pozwalają ? O tym mówię. Albo lepiej – nie tak dawna historia o tym jak nie pozwalają zgwałconej nastolatce usunąć ciąży i tak długo to bojkotują aż jest (prawnie) za późno ? Jeśli czytałeś komentarze w internecie, to wiesz, że opinie na ten temat były bardzo skrajne. Ale my mamy rozdział Kościoła od państwa. U nich tego nie ma. Co z tego wynika ? (wynika wiele rzeczy, ale co w
  temacie?)

  Otóż mimo dość rzeczowego systemu, mamy różne luki prawne, które dobry prawnik tak wykorzysta, że w skrajnych przypadkach winnego może wypuścić a niewinnego skazać. A taki Koran tak jak Biblia ma dużo fajnych smaczków – tam dopiero możesz bawić się interpretacją. A Arabowie, przynajmniej Ci których ja znam, lubią ją sobie naginać. Póki Allah nie widzi i nie łamiemy jego oczywistych nakazów, to hulaj dusza. Właśnie to wykorzystują idioci. Z naszą biblią jest podobnie. Zresztą, kanoniczny Koran to poezja, każdy interpretuje sobie na własną rękę co poeta miał na myśli, zależnie o odłamu do którego należy. I od Hadisów, czyli tego co Mahomet miał na myśli. A jego życie było dość “ciekawe”. Z Hadisów pochodzi większość tych kontrowersyjnych cytatów.

  Wracając do tematu. Nie mogę się zgodzić z tym 500 lat do tyłu. Tak samo jak z linearnością rozwoju cywilizacji (oni byli na starożytności, gdy w średniowieczu, to teraz oni mają średniowiecze). Wydaje mi się, że z tego założenia bierze się Twoja interpretacja. A to jest błędne. Przykro mi, nie chcę Cię atakować, ale po prostu zbyt dużo nad tym pracowałem żeby się z tym zgodzić. W każdym razie, rozpisałem się przejdę do sedna – Ludzie nie są zacofani, jeśli już coś jest zacofane, to system promujący nawet fanatyczne zachowania, o ile są zgodne z Religią i niską moralność (a przykładowo, średniowiecze żyło etosem rycerskim). Do tego dochodzi wspomniane przez Ciebie trzymanie się absurdalnych reguł, ale wbrew pozorom zapewnia to stabilizację, choć sami Muzułamanie mogą mieć tego czasami dość, bo nie pozwala się rozwijać. Ale jako cywilizacja ciągle mają swoje zalety i póki mają z kim walczyć, przetrwają i nawet będą się rozwijać. Dżihad znosi większość ograniczeń, nie trzeba wtedy liczyć toru pocisku według Hadisów czy interpretacji Koranu.

  Ps. EMP ? Najłatwiej wywołać go właśnie wybuchem jądrowym, oczywiście Bomby E i Ray-Guny też ma większość armii, ale dlaczego uważasz, że woleli by użyć tego typu metod a nie standardowego Holocaustu niewiernych ? A do unieruchomienia wroga nie lepiej użyć czegoś tańszego, jak np. wirusa czy robaka, coś jak Stuxnet ? Cały kraj można wyłączyć.

 11. Herstoryk 03.07.2013 02:05

  Szkoda komentować stek bzdur wypisany przez Towarzysza Husarskiego na temat Islamu, czy wdawać się w merytoryczną dyskusję na ich temat. Mimo że nawołuje do poczytania, sam swoje czytanie ograniczył do hejterskich portali i wiadomej propagandy.

 12. ppp 03.07.2013 10:06

  mnie tylko zastanawia czy to religie są złe czy ludzie tacy głupi że tak im ulegają, a może jedno z drugim

 13. lboo 03.07.2013 10:46

  @ppp: religia jest taka jak potrzebują ci którzy jej nauczają. A ludzie niestety są głupi że dają się tak manipulować.

  Muzułmanie przez ostatnie lata w całej “cywilizowanej” europie dostawali absurdalne prawa wynegocjowane przez ekstremistów uchwalone przez władze tych krajów.
  Teraz sytuacja się odwraca i wszyscy równo jadą po muzułmanach, wywołując coraz wiekszą nienawiść do wyznawców tej religii.
  Wygląda to wszystko jak z góry zaplanowane działania, nie dajmy się zmanipulować. Zwalczajmy chore ideologie a nie ludzi którzy nieświadomie dali sie w te ideologie wmanipulować.
  Gdyby winić muzułmanów za to ze dali się zmanipulowac, to tak samo nalezało by postapic ze znakomitą większością polskiego społeczeństwa które dało się wmanipulowac w propagande tuska, neoliberałów, czy innej maści posiadaczy prawdy obiawionej.

  Walczmy z chorymi ideologiami, nie z ludźmi. Nie dajmy się wciągnąć w kolejną wojnę na której będą znowu zarabiać ci co zawsze.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.