Zabili Kadafiego, aby zapobiec powstaniu złotego dinara

Opublikowano: 10.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3033

Spośród 3000 maili ujawnionych z prywatnego serwera mailowego Hillary Clinton pod koniec grudnia 2015 roku, około jedna trzecia pochodziła od jej bliskiego powiernika Sidneya Blumenthala. Jeden z owych listów, datowany na 2 kwietnia 2011 roku, ujawnia, że przyczyną zamordowania Kadafiego były jego plany stworzenia waluty opartej na złocie.

„Rząd Kadafiego posiada 143 tony złota i podobną ilość w srebrze. Złoto, o którym mowa, zostało zgromadzone przed dojściem do obecnej rebelii i miało zostać wykorzystane do ustanowienia panafrykańskiej waluty bazującej na libijskim złotym dinarze. Plan ten powstał w celu zapewnienia francuskojęzycznym krajom afrykańskim alternatywy dla franka francuskiego (CFA)” – głosi wiadomość.

„Według osób poinformowanych, ta ilość złota i srebra jest wyceniana na ponad 7 miliardów dolarów. Francuscy oficerowie wywiadu odkryli ów plan krótko po rozpoczęciu obecnej rebelii i był to jeden z czynników, który wpłynął na decyzję prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego o zaangażowaniu Francji w atak na Libię. Według tychże osób plany Sarkozy’ego są podyktowane następującymi kwestiami: chęć uzyskania większego udziału w produkcji ropy naftowej w Libii, zwiększenie wpływów francuskich w Afryce Północnej, poprawienie jego wewnętrznej sytuacji politycznej we Francji, stworzenie francuskiej armii możliwości ponownego umocnienia swojej pozycji w świecie i odpowiedzenie na obawy jego doradców dotyczących długofalowych planów Kadafiego dotyczących wyparcia Francji jako dominującego mocarstwa w frankofońskiej Afryce” – precyzuje list Sidneya Blumenthala.

Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. JedynaDroga 10.05.2023 11:11

  Przejazd Kaddafiego przez miasto.

  https://youtu.be/zBIovdDGPkI

  Manifestacja poparcia

  https://youtu.be/JsWfpHnVgFs

  Największy projekt hydrotechniczny na świecie :

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wielka_Sztuczna_Rzeka

  Na zawsze w mojej pamięci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.