Zabił 12-latkę wycinając jej łechtaczkę. Sąd go uwolnił

Opublikowano: 08.02.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1532

Egipski internet jest oburzony wczorajszą decyzją sądu: zapadła ona w Światowy Dzień przeciw genitalnemu okaleczaniu kobiet, prawdziwą plagę o zasięgu globalnym. Bardzo nieumiejętnie przeprowadzony zabieg doprowadził do śmierci 12-letniej Nady, co skończyło się mandatem dla ginekologa. Niestety, w ten sposób ginie wiele dziewczynek i kobiet.

Zwyczaj wycinania dziewczynkom łechtaczek, rozpowszechniony w krajach afrykańskich (głównie subsaharyjskich) i wśród imigrantów z tych krajów w Europie, oraz w kilku krajach Azji i Ameryki Południowej nie ma znaczenia religijnego, więc nazywanie go „obrzezaniem kobiet” jest niewłaściwe. Nie tylko na wsiach panuje przekonanie, że dziewczynki stają się potem „spokojniejsze” a kobiety „skromniejsze” i „wierne”.

W Egipcie 12-letnia dziewczynka zginęła na skutek krwotoku, po zabiegu, który wiejski ginekolog wykonał sam w swoim gabinecie, bez pielęgniarki i bez zabezpieczenia przed niekontrolowanym upływem krwi. Lekarz został aresztowany na kilka dni po skardze rodziców, lecz wyszedł po zapłaceniu mandatu sądowi w Manfalut na południu kraju. Teoretycznie w Egipcie takie kaleczenie kobiet jest zagrożone karą do siedmiu lat więzienia, lecz bardzo rzadko stosuje się ten przepis. W większości krajów świata taki zabieg nie podlega żadnej karze.

Według raportu Unicefu z 2016 r., ok. 200 milionów kobiet rocznie staje się ofiarami okaleczania, w tym ok. 45 milionów małych dziewczynek. W Egipcie nierzadko przeprowadza się nie tylko wycięcie łechtaczki, lecz całości mniejszych i większych warg sromowych i zaszywa się waginę z pozostawieniem małego wyjścia dla krwi miesięcznej, co się nazywa „faraońskim zaszyciem”. Jego celem ma być zachowanie dziewictwa dla przyszłego męża.

Żadna z religii monoteistycznych nie nakazuje okaleczania kobiet. Zabobon ten wywodzi się jeszcze z czasów, gdy panowały religie animistyczne i inne, lecz trudno ustalić, czy miały z nim bezpośredni związek. Walczą z nim organizacje międzynarodowe i niektóre kraje, lecz pozostaje trudny do wykorzenienia.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jest dla mnie zagadką, jak można wpadać na tak bezsensowne pomysły, jak wycinanie kobietom łechtaczki?
Rozumiem podejście do obrzezania jako aktu oczyszczenia dziecka z potencjalnych czyhających w naturze zarazków granicznych poziomu sakralnego, końcówki drugiej czakry od podstawy i szóstej od Królestwa.

Jednakże Akt notarialnego poświęcenia dziecka Bogu Stwórcy zapoczątkowany w Nowej Arze przez Abrahama ,
Polegający na uroczystym, choć wykonany w najwyższym cywilizacyjnie możliwym medycznie poziomie-sposobie wykonania , polecać ma Ciało Ludzkie obecne na uroCzystości ku prowadzeniu Stwórcy Jego i Ja prowadzącym do Celu najlepszego w Miloserdzie Jedynego i Jego Radości, z jednoczesną prośbą o przemianę śladów przeszłości świadczących inaczej (tzn stronę zonę zatracenia) ku nawróceniu potwierdzonym. Zaniesiony do momentu śmierci. Bardzo ważnym jest mieć świadomość nadchodzącej śmierci. Gdy się żyje.

Wykonuje się je w wypowiadane Imię u Semitow Ismaelowych Allah; zaś Semitów Izaakowych JAH (El). Bóg jedyny.

Chrześcijanie w kodowaniu prowadzenia w jaźń świadomości Istnienia Stwórcy mają w zwyczaju używać tego drugiego Zakodowanego w imieniu posłańca. Jeszuah. Jah; Allah. Tzn Jezus. (PzN)

Usunięciu napletka mężczyzny równoważny jest aktem usunięcia warg wewnętrznych okrywających łechtaczkę kobiety i stanowiących ten sam organ, co błona dziewicza. Bez uszkadzania tej że.

Wiele kobiet ma; podobnie do mężczyzn przerost tej substancji i powodujący przypadkowe otwieranie warg zewnętrznych; u których ten materiał nie funkcjonuje tak, jak powinien. Nasz męski zajęty jest chłodzeniem sedna człowiecza poziomu szóstego od korony i drugiego do poziomu korzenia. Sakrum. Stąd pojąć nam trudniej.

Jesli zatem chciałby Jedyny obcinać dziewczątkom łechtaczki, Izaakowi i Ismaelowi kazałby Miłosierny usunąć żołędzie. Dębu Ludzkości.
Nie nakazał tego…

Chwała Mu za to.

Radek
Użytkownik
Radek

Co kraj to obyczaj. W Europie obrońcy praw człowieka chwalą zabijanie dzieci. Młodszych co prawda. I też lekarze którzy je zabijają nie siedzą w więzieniach, tylko ku chwale “wolności” zabijają. Tam też lekarz zrobił zwykły zabieg. Tylko się nie udał.
I jedni i drudzy to bandyci. Jeszcze są trzeci. Ci szarlatani co szczepią zdrowych ludzi. Ale tych chroni WHO i producenci szczepionek, a tych od łechtaczki tylko niewielka grupa działaczy.