Zabawa „tylko dla białych dzieci” oburza czarnych i burmistrza

Opublikowano: 26.09.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1991

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie plakatu zachęcającego „dumnych rodziców europejskich dzieci” do udziału w zabawach w Lower Mainland w Kolumbii Brytyjskiej (prowincja Kanady).

Zaproszenie reklamuje spotkania „tylko dla białych” dla matek z Trójmiasta Coquitlam, Port Coquitlam i Port Moody, które „szukają miejsca, w którym Twoje dzieci mogłyby bawić się z innymi wyglądającymi jak one”.

W weekend na koncie na „Instagramie” o nazwie „Black Vancouver” udostępniono zdjęcie plakatu zrobionego na przystanku autobusowym w Port Coquitlam, co wywołało powszechne oburzenie, w tym ze strony burmistrza Brada Westa.

„Te okropne śmiecie nie są mile widziane w naszej społeczności ani gdziekolwiek indziej” – stwierdził West w poniedziałkowym oświadczeniu. „Staramy się i nadal pracujemy nad budowaniem więzi naszej społeczności i przełamywaniem barier, promując całą różnorodność, jaką charakteryzuje się nasze miasto”.

Funkcjonariusze udali się w okolicę, aby usunąć plakat natychmiast po otrzymaniu informacji o jego istnieniu, ale według burmistrza nie udało im się go znaleźć. „Być może został usunięty przez kogoś ze społeczności” – dodał West.

Poseł z Vancouver South Harjit Sajjan również wypowiedział się w poniedziałek w mediach społecznościowych, potępiając plakat jako „głęboko niepokojący”. „Kanada to kraj, który wita ludzi ze wszystkich środowisk – doceniamy naszą różnorodność” – napisał Sajjan. „To naprawdę przygnębiające widzieć dzieci wciągane w przekaz o rasizmie i dyskryminacji”.

Nie jest jasne, kto stoi za zaproszeniem. Adres URL na plakacie prowadzi do prywatnej grupy w aplikacji „Telegram”.

W oświadczeniu Coquitlam RCMP potwierdził, że funkcjonariusze badają raporty o „podejrzanych oznakach” zarówno w Coquitlam, jak i Port Coquitlam, aby ustalić, „czy mają do czynienia z przestępczością”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 26.09.2023 14:49

    To temu naziste oklaskiwali ,kazdy ma czerwona krew.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.