Za znajomość Koranu dzieci dostały broń

Opublikowano: 26.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

W konkursie na znajomość Koranu, zorganizowanym w jednym z miast Somalii, dzieci mogące się pochwalić najlepszą znajomością świętej księgi otrzymały oprócz dyplomów całkiem nie dziecięce nagrody – pieniądze i broń. Zwycięzca dostał od organizatorów automat Kałasznikowa i 700 dolarów; drugie miejsce było warte 500 dolarów i również “kałasza”; trzecie miejsce nagrodzono dwoma granatami.

Konkurs odbył się już po raz trzeci. W zeszłym roku zwycięzca otrzymał rakietnicę. Organizatorami konkursu dla dzieci są radykalni islamiści z ugrupowania Al-Shabaab, kontrolującego praktycznie całe południe i część centrum kraju. Somalia jest jednym z światowych liderów pod względem ilości tzw. “dzieci-żołnierzy”, których liczbę szacuje się oficjalnie na kilkadziesiąt tysięcy.

W ostatnim czasie analitycy kompanii consultingowej Maplecroft opracowali raport, dotyczący krajów najbardziej niebezpiecznych z punktu widzenia zagrożenia terroryzmem. Na jego potrzeby opracowano tzw. Terrorism Risk Index (TRI). “W cuglach” w rankingu prowadzi tonąca w chaosie i opanowana przez różnorakie ugrupowania islamskich radykałów Somalia. Kolejne w rankingu są Pakistan, Irak i Afganistan, a na piątym miejscu pojawiła się Republika Sudanu Południowego, najmłodsze obecnie państwo na świecie. W pierwszej dwudziestce znajdują się również Palestyńskie Terytoria Okupowane (7), Rosja (14) oraz Izrael (20). Z drugiej strony, najniższym TRI mogą się pochwalić USA, Kanada, Australia i Nowa Zelandia.

Na podstawie: tsn.ua, maplecroft.com
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mgmg
Użytkownik
mgmg

Dzieciaki miały “komunię” a że kraj biedniejszy to prezenty dostała tylko trójka a nie jak u nas wszystkie. ;)

judeolewak
Użytkownik
judeolewak

Odwalcie się od Somalii!!! To libertariański raj bez rządu, ZUS-u, Urzędu Skarbowego, gdzie o wszystkim decyduje wolna umowa pomiędzy wolnymi jednostkami! Gdzie każdy może realizować święte prawo do posiadania broni, nawet jak jest 10-letnim dzieckiem!!!

Autor: Liberzjeb

neurocyp
Użytkownik
neurocyp

W Macedonii za przejście na islam można dostać po 200e na osobę.