Za rok SpaceX wyśle ludzi w pobliże Księżyca

Opublikowano: 01.03.2017 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 4

Elon Musk poinformował wczoraj, że jego firma SpaceX, wyśle w przyszłym roku dwie osoby w podróż dookoła Księżyca. Jeśli plany te zostaną zrealizowane, będą to pierwsi od niemal 50 lat ludzie, którzy polecą w okolice Srebrnego Globu.

Musk mówi, że dwie osoby, znające się prywatnie, zapytały go o możliwość wycieczki w pobliże Księżyca. SpaceX zgodziło się przygotować taką podróż. Firma nie ujawnia ani nazwisk swoich klientów, ani ceny przedsięwzięcia.

SpaceX jeszcze nigdy nie woziła ludzi w przestrzeń kosmiczną. Obecnie przygotowuje się do pierwszego w swojej historii dostarczenia astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Misja ma odbyć się w połowie przyszłego roku. A pół roku później kapsuła Dragon i rakieta Falcon Heavy mają wynieść w przestrzeń kosmiczną turystów chętnych na podróż dookoła Księżyca. Jeśli wszystko się uda, podróż odbędzie się blisko 50. rocznicy pierwszej załogowej misji na Księżyc.

Cały lot SpaceX będzie odbywał się autonomicznie. Ludzie przejmą kontrolę nad Dragonem tylko wówczas, jeśli coś pójdzie źle.
Musk przyznaje, że lot związany jest z pewnym ryzykiem, ale twierdzi, że jego klienci są tego świadomi. Zapowiada też, że turyści przejdą intensywne szkolenie przed lotem. Obecnie wiemy tylko, że Dragon z turystami zbliży się do Srebrnego Globu, a następnie obleci go dookoła. Pojazd oddali się być może nawet na odległość 650 000 kilometrów od Ziemi, a cała podróż będzie trwała tydzień.

Pozostaje pytanie, czy Musk zrealizuje swoje zapowiedzi. Niedawno SpaceX opóźniła o dwa lata swoją pierwszą marsjańską misję. Warto jednak pamiętać, że firma ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest pierwszym prywatnym przedsiębiorstwem, które wysłało swój pojazd na ISS i pierwszym, kóre doprowadziło do lądowania rakiety nośnej.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: Phys.Org
Źródło: KopalniaWiedzy.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
replikant3d
Użytkownik

NIE będzie żadnego przelotu nad księżycem! Rezydenci na księżycu na to nie pozwolą! rany skąd u ludzi taka naiwność? DLACZEGO nie ma ŻADNYCH fotografii wysokiej rozdzielczości księżyca zwłaszcza jego ciemnej strony? Powód jest oczywisty. facet jak zwykle będzie tylko odwlekał terminy jak się da. tak jak w przypadku Marsa. Bo co ma zrobić? Wie jak kończą ci co chcą ujawnić niewygodne fakty na temat kolonizacji układu słonecznego!