Za rok pierwszy sztuczny deszcz meteorów

Opublikowano: 18.03.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2518

Plan stworzenia pokazu świetlnego w postaci sztucznie wywołanego deszczu meteorów, jest coraz bliżej realizacji. Japońska firma ALE (Astro Live Experiences) zakończyła już budowę satelity, za pomocą którego na wiosnę 2020 roku ma dojść do pierwszego na świecie sztucznego deszczu meteorów.

Wystrzelenie pojazdu kosmicznego ALE 1 miało miejsce 17 stycznia 2019 roku. Wyniesiono go wraz z innymi satelitami z kosmodromu Utinoura w prefekturze Kagoshima. Satelita, który waży 68 kg zostanie umieszczony na orbicie o wysokości 500 km. Na pokładzie znajduje się wystarczająca ilość paliwa, aby pozostawał na kontrolowanej orbicie przez 27 miesięcy.

Na jego pokładzie znajduje się zasobnik z około 400 metalowymi kulkami, które będą stosowane jako odpowiedniki spadających mikrometeorów. Satelita będzie zwalniał 20 sztuk tych kulek na raz. Spółka ALE zwraca uwagę, że eksperyment nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

Według obliczeń, mierzące nieco ponad centymetr obiekty będą lecieć w dół z prędkością 7-8 km/s ulegając spaleniu przy wejściu w gęste warstwy atmosfery na wysokości 60 km. Sztuczne spadające gwiazdy będzie można obserwować na wiosnę 2020. Niezwykły spektakl będzie mogło obejrzeć 6 milionów ludzi znajdujących się w okolicy Hiroszimy.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.