Za Bidena ochrona Żydów to sprawa pierwszoplanowa

Opublikowano: 13.01.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1868

Joe Biden mianował na sekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego amerykańskiego Żyda Alejandro Mayorkasa czytamy w Komunikacie Żydowskiej Agencji Telegraficznej.

Nominowany przez Bidena do Homeland Security spotyka się z żydowskimi grupami by omówić problem walki z antysemityzmem. Podczas wirtualnego spotkania Alejandro Mayorkas powiedział, że ochrona Żydów musi być priorytetem administracji. Organizacje żydowskie wyraziły zaniepokojenie „powstaniem skrajnej prawicy i restrykcyjną polityką imigracyjną administracji Trumpa”. „W portfolio DHS jest o wiele więcej narzędzi, jeśli chodzi o to, co można zrobić, aby zwalczać supremację białych, [oraz] zapewnić właściwą prewencję i dochodzenia” – powiedział jeden z uczestników.

Mayorkas, który był zastępcą sekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego w administracji Obamy, powiedział, że postrzega Żydów jako priorytetową społeczność wymagającą ochrony.
Uczestnicy naciskali również na Mayorkasa w związku z obietnicą Bidena dotyczącą zmiany polityki imigracyjnej Trumpa. Prezydent-elekt zapowiedział m.in. zniesienie restrykcji wobec uchodźców nałożonych przez Trumpa i uwolnienie zatrzymanych dzieci.

Szef Amerykańskiego Kongresu Żydów, Joel Rubin, ocenił spotkanie jako niezwykle udane i bardzo wymowne. Dla sefardyjskich Żydów sama nominacja Mayorkasa, uchodźcy z Kuby, który jest jednym z nich, to punkt zwrotny. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele m.in. Żydowskiej Federacji Ameryki Północnej, Centrum Akcji Religijnej Judaizmu Reformowanego, Unii Ortodoksyjnej, Krajowej Rady Kobiet Żydowskich, Amerykanów na rzecz Pokoju Teraz, Żydów z Inicjatywy Kolorowej i Żydowskiego Okrągłego Stołu ds. Sprawiedliwości Społecznej.

Po raz pierwszy też „doceniono” kolorowych, którzy stanowią od 12 do 15 proc. Żydów amerykańskich. Jeden z uczestników spotkania zapewnił nawet, że grupa jest „bardzo nastawiona na wspieranie imigracji i reagowanie na białą supremację”.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.