Za bazy USA zapłacimy z nadwyżką?

Opublikowano: 09.03.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Administracja amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa chce wprowadzenia nowych regulacji, zobowiązujących ich sojuszników do opłacania nie tylko kosztów pobytu u nich wojska Stanów Zjednoczonych, lecz również odprowadzania dodatkowej składki. Na zniżki mogłyby przy tym liczyć te państwa, które prowadzą swoją politykę zbieżną z amerykańskimi interesami.

Nowe regulacje miałyby dotyczyć Niemiec, Japonii oraz innych państw mających na swoim terytorium amerykańskich żołnierzy. Musiałyby one zapłacić co najmniej 150 proc. wszystkich kosztów ich utrzymania, bowiem Amerykanie uważają, że pobyt ich wojska w obcych państwach jest dla nich „przywilejem”. Dzięki temu Trump nie tylko wyrównałby dotychczasowe warunki z takimi krajami, ale dodatkowo zaczął na nich zarabiać.

Ponadto niektóre kraje musiałyby płacić nawet pięć lub sześć razy więcej niż obecnie. Kwestia ta jest przy tym na tyle ważna, że o mały włos i USA skłóciłyby się z Koreą Południową, ponieważ oczekiwały od jednego ze swoich największych sojuszników natychmiastowej zgody na wspomniane opłaty. Ponadto Biały Dom uważa, że taka opłata zdopingowałaby państwa członkowskie NATO do większej dyscypliny w sprawie realizowania ich zobowiązań w zakresie wydatków na cele obronne.

Według medialnych doniesień trwa kalkulowanie tego rozwiązania, dlatego urzędnicy Pentagonu mają ustalić, które kraje powinny umieszczać większe lub mniejsze opłaty. Największe rabaty dostałyby więc państwa realizujące politykę zbieżną z interesem Stanów Zjednoczonych, do czego zresztą ma prowadzić forma nacisku w postaci konieczności zwrotu kosztów za stacjonowanie u nich amerykańskich żołnierzy.

Na podstawie: Bloomberg.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

W polandzie takie “coś” przejdzie bez sprzeciwu zarządu bantustanu. Bo po to został wybrany.

Cosmo
Użytkownik

Smutne jest to co piszesz emigrancie ale prawdziwe. Zaraz Błaszczak z Morawieckim powiedzą, że leży to w naszym interesie i jest kwestią bezpieczeństwa narodowego. …. i kamieni kupa.

mike
Użytkownik
mike

I to jest biznes. Nie dość że nas okupują to jeszcze za to płacimy. Na ulicę bracia czas wyjść.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@mike jeśli Polak Polakowi polakiem, to trudno szukać braterstwa i na tym polega nowoczesna okupacja kraju nad Wisłą.

janpol
Użytkownik

O ile się orientuję, nie ma tu mowy o Polsce tylko o Japonii i Niemczech, które to państwa w latach 50 tych XX w nie musiały wydawać grosza na zbrojenia (ba nawet miały zakaz) i miały z tego tytułu wcale niemały handicap i Korei południowej, która to by już nie istniała gdyby nie USA i US army, więc teraz Donald Trump, kierując się “ludową sprawiedliwością” każe im za to zapłacić. Trochę to jednak inaczej wygląda niż niektórzy tu sugerują.

lboo
Użytkownik
lboo

Niczego nowego nie wymyślili, mafia od dawna tak robi. Oni są tylko lepsi w skali i propagandzie.