Za atakiem na Nord Stream stoi jakieś państwo

Opublikowano: 14.06.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2553

Dochodzenie w sprawie wysadzenia gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2 w Szwecji zbliża się do końcowego etapu i jest nadzieja, że osoby odpowiedzialne za sabotaż zostaną znalezione, a zarzuty zostaną postawione jesienią — powiedział w środę w wywiadzie dla szwedzkiego radia prokurator Mats Jungqvist, który prowadzi sprawę.

„Tak, myślę, że z czasem stanie się to jaśniejsze. Myślę, że zbliżamy się do końcowego etapu. Dochodzenie może zakończyć się jesienią. Mam nadzieję, że jesienią będziemy mogli przynajmniej zająć stanowisko w sprawie oskarżenia” – powiedział Jungqvist. „Jak wcześniej informowaliśmy, na dnie znaleziono ślady materiałów wybuchowych. Ten materiał wybuchowy ma specjalny skład, który pozwala na wyciągnięcie pewnych wniosków” – wyjaśnił prokurator.

Szwedzcy śledczy spotkali się ze swoimi niemieckimi odpowiednikami podczas śledztwa. „Sam spotkałem się z niemieckim prokuratorem i śledczymi wraz z moimi śledczymi” – powiedział Jungqvist. Wstępne dochodzenie, tak jak poprzednio, uważa, że za sabotażem stoi jakieś państwo. „Dochodzenie wzmocniło te podejrzenia” – dodał urzędnik.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 14.06.2023 14:00

    Jesienią? Gdy w Polsce będą wybory, których boi się PiS?! Cóż za dziwny zbieg okoliczności! Oby nie wskazano Polski, bo wtedy PiS może ogłosić stan wojenny, by zapobiec utracie władzy.

  2. Dies irae 14.06.2023 15:01

    Admin WM – mam takie same skojarzenie. Niby już mówi się o stronie polskiej w tym wydarzeniu więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby UKR umyła ręce, a USA wystawiło swoich chłopców do bicia.
    Opozycja zacznie nagonkę, a obecna władza… No właśnie, co?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.