Z Wołynia i na Wołyń

Opublikowano: 16.04.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 955

Andrzej Karłowicz z Lublina opowiada historię swojego ojca Leona. Jego rodzina pochodzi z miejscowości Zasmyki, gdzie powstawała 27 Wołyńska Dywizja Piechoty AK. Ojciec i jego brat przeszli szlak z Dywizją (walki z UPA i Niemcami, partyzantką radziecką) aż do rozbrojenia w Skrobowie w lipcu 1944 r. Potem ojciec, aby uniknąć prześladowania przez UB i NKWD… zmienił nazwisko i innych dane. Pozostawił tylko imię. Zatrudnił się w szkole pszczelarskiej w Pszczelej Woli, gdzie m.in. prowadził teatr. Po latach zaczął przywracać pamięć o 27 WDP AK co obecnie kontynuuje dzisiaj jego syn Andrzej.

Źródło: Radio Lublin


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.