Z TVP odchodzi główna twarz „Wiadomości”

Opublikowano: 05.12.2023 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2785

Danuta Holecka, szefowa i prezenterka głównego wydania „Wiadomości” TVP, zdecydowała się odejść z Telewizji Polskiej. Według nieoficjalnych informacji, jej ostatnim dniem pracy będzie 12 grudnia, kiedy to prawdopodobnie zostanie zaprzysiężony nowy rząd Donalda Tuska. Dziennikarka nie potwierdza tych doniesień, ale też nie dementuje ich.

Holecka jest związana z TVP od 1993 roku. Od maja 2019 roku pełni funkcję szefowej „Wiadomości”. Prowadzi główne wydanie programu na mocy umowy B2B, za którą otrzymuje 50 tys. zł netto miesięcznie. Ponadto ma umowę etatową z TVP, która chroni ją przed zwolnieniem przed emeryturą.

O tym, że Holecka odejdzie z TVP, mówi się od kilku dni. Teraz branżowy portal „Wirtualne Media”, powołując się na anonimowych informatorów z wewnątrz telewizji, potwierdza te informacje. Sama Holecka jeszcze ich nie komentuje. Nie potwierdza, ani nie zaprzecza.

Zarówno Holecka, jak i Michał Adamczyk, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, mogą obawiać się zmian personalnych w TVP po przejęciu władzy przez Platformę Obywatelską. Tusk zapowiadał, że TVP i Polskie Radio będą musiały się liczyć z konsekwencjami za propagandę i manipulację. Adamczyk wrócił z urlopu w połowie listopada, ale nie wiadomo czy i kiedy pojawi się na wizji.

Z redakcją „Wiadomości”, po wyborach parlamentarnych, pożegnało się już kilka osób. Wypowiedzenie złożył m.in. Bartłomiej Graczak, a z TVP rozstają się także reporterzy Karol Jałtuszewski i Damian Diaz.

Autorstwo: KM
Ilustracja: Pasek-TVPiS.pl
Na podstawie: WirtualneMedia.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 05.12.2023 13:46

    Za 50 000 zloty netto miesiecznie to ja dobrowolnie zwolnie sie z kazdej pracy azeby te 50 000 zl otrzymywac co miesiac i nie oklamywac ludzi w TVP a siedziec w domu i miec wszystko w du–ie o ile d-pa to wszystko pomiesci

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.