Z powodu masowego opętania w Peru zamknięto szkołę

Opublikowano: 01.10.2018 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2525

Praktyka wywoływania duchów, już dawno przestała być tematem tabu wśród ludzkich społeczności. W miarę upływu lat, ta zabroniona i w wielu przypadkach przerażająca ceremonia stała się niczym innym niż zabawką w rękach żądnych wrażeń nastolatków. Wszystko to dzięki wynalezieniu narzędzia zwanego tabliczką Ouija, które rozprzestrzeniło się po świecie i już od wielu dekad zaskakuje nieświadomych niczego ludzi. Najnowsze z długiej serii niebezpiecznych zdarzeń z jej udziałem, miało miejsce całkiem niedawno w peruwiańskiej szkole.

Precedens zamykania szkół ze względu na niespodziewane konsekwencje zabawy z tabliczką Ouija jest zwykle domeną krajów Ameryki Południowej. Na przestrzeni ostatnich lat większość tego typu doniesień pochodziła z Kolumbii, jednakże okazuje się, że zabawy z duchami są również problemem w peruwiańskim San Jose de Saramuro zlokalizowanym w regionie Loreto. Zgodnie z oficjalnym przekazem medialnym, jedna z uczennic przyniosła do szkoły tabliczkę Ouija co zakończyło się atakiem spazmów dla 27 nastolatków.

Dziewczyna, która przyniosła tabliczkę do szkoły była córką jednego z nauczycieli i to pewnie dlatego dokładnie przeszukano jej torbę. Okazało się, że w jej wnętrzu znajdowała się księga czarnej magii, która opisywała rozmaite rytuały z udziałem duchów. Między innymi dlatego, wielu rodziców uznało że ataki spazmów których doświadczyły ich dzieci były spowodowane działalnością demonów. Oczywiście równie duża część założyła, że był to przypadek masowej histerii wywołany unikalnymi okolicznościami.

Niezależnie od tego co tak naprawdę było przyczyną tych ataków, zajęcia szkolne zostały wstrzymane na ponad tydzień. Co ciekawe, okazuje się że problemy z tabliczką Ouija to długoletni problem w Peru podobnie jak w przypadku Kolumbii. Sytuacja jest na tyle poważna, że Ministerstwo Zdrowia tego kraju wydało nawet oficjalne oświadczenie, w którym to ostrzega, że zabawy z tabliczką Ouija mogła powodować “samobójcze zachowania”.

Nie da się ukryć, że skala problemu z jakim mają do czynienia państwa z Ameryki Południowej, jest dość poważna. Czy jednak konsekwencje zabawy z tabliczką Ouija, które padają na uczniów tamtejszych szkół, faktycznie są wywoływane przez demoniczne siły? Czy też raczej stanowią sprytną metodę uczniów na zorganizowanie sobie nieco czasu wolnego?

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: RPP.pe
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kuralol
Użytkownik

Sama tabliczka nie wystarczy, choć jest dobrym swego rodzaju skupiaczem uwagi i samo to czasem wystarcza. Potrzebna jest jeszcze specyficzna energia intencji. Przy okazji przypomnę smutny los małżeństwa młodych Polaków, którzy szukali inkaskich bruja gdzieś w głębokiej prowincji Peru. Skończyło się tragicznie, bo to świat duchowy sam przychodzi po ciebie jeśli jesteś odpowiedni i nie ma sensu szukać czegoś co jest tuż obok.