Z powodu epidemii eboli w Kongo zmarło ponad 200 osób

Opublikowano: 11.11.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1662

Liczba infekcji wirusem Ebola powodującym śmiertelną gorączkę krwotoczną w Demokratycznej Republice Konga rośnie i osiągnęła już 326 przypadków. Jak informuje kongijskie ministerstwo zdrowia, na skutek eboli, zmarło ponad 200 osób.

W piątek odnotowano 326 przypadków zakażenia w północnej części kraju. To właśnie tam zarejestrowano 291 potwierdzonych przypadków zakażenia. Zdaniem lokalnych władz to największa epidemia Eboli w historii Kongo. Od czasu pierwszej epidemii Eboli w 1976 r. było ich tam aż dziesięć.

Wirus Ebola jest ostrą infekcją wirusową, która dotyka ludzi i niektóre rodzaje zwierząt. Ostatnia duża epidemia Eboli wybuchła w Afryce Zachodniej w 2015 r. I dotknęła głównie Gwineę, Sierra Leone oraz Liberię. Według WHO, podczas tej epidemii, Ebola zainfekowała 28,6 tysiąca osób, a zmarło ponad 11,3 tys.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
moromen
Użytkownik

Testowali tam może jakąś eksperymentalną szczepionkę?

moromen
Użytkownik

Ciekawostka:
Ebola – kupione kłamstwa w mediach, aktorzy ze slumsów „umierają” dla swojej publiczności!
https://vimeo.com/158745719

Dr Eisenstein – Ebola
https://www.youtube.com/watch?v=1A0jApV_fh0
„Lekarze i firmy farmaceutyczne nie odpuszczą jednego leku lub leczenia, dopóki nie znajdą bardziej niebezpiecznego, którym będzie można go zastąpić.” – Dr Robert Mandelshon