Z Polski deportowano 30 Gruzinów

Opublikowano: 20.09.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1811

19 września Straż Graniczna zorganizowała operację powrotową, w formie lotu czarterowego, do Gruzji. Jej celem było przekazanie obywateli tego kraju, którzy przebywali nielegalnie na terytorium Polski.

Łącznie w ramach operacji przekazano 30 obywateli Gruzji, w tym 11 osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego. Wśród tej kategorii osób 9. cudzoziemców organizowało nielegalne przekroczenie granicy lub pomagało w nielegalnym przekroczeniu granicy m.in. z Białorusi do Polski.

Operacja została zorganizowana przy współpracy z Agencją Frontex, która pokryła całość kosztów. Między innymi koszty związane z wyczarterowaniem samolotu, zabezpieczeniem eskorty oraz personelu medycznego. W celu bezpieczeństwa realizacji operacji powrotowej Straż Graniczna zapewniła uczestnictwo 49 funkcjonariuszy SG.

W ubiegłym roku zorganizowano, przy współpracy z agencją Frontex, lot czarterowy, podczas którego przekazano 3 obywateli Nigerii. Natomiast przy realizacji powrotów przymusowych w roku 2023 Straż Graniczna wykorzystywała połączenia rejsowe, realizowane i finansowane głównie we współpracy z Agencją Frontex:

– zrealizowano jedno doprowadzenie w formule Collecting Return Operation, w ramach którego przekazano do Gruzji 15 obywateli tego państwa;

– przeprowadzono również lot czarterowy do Tadżykistanu i Gruzji, w ramach którego przekazano 8 obywateli tych państw (6 obywateli Tadżykistanu oraz 2 obywateli Gruzji); działanie odbyło się we współpracy z Siłami Powietrznymi RP i przy wykorzystaniu wojskowego statku powietrznego;

– Straż Graniczna była państwem organizującym lot czarterowy do Gruzji, Uzbekistanu i Tadżykistanu, w którym wzięły udział inne państwa członkowskie i w ramach którego przekazano 41 cudzoziemców (38 z Polski). Zorganizowano również doprowadzenie drogą lądowo-morską, w ramach, którego przekazano do Algierii 1 obywatela tego państwa.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.