Z muzeum skradziono obraz van Gogha

Opublikowano: 31.03.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 374

Miejscowa policja poinformowała, że obraz „Wiosenny sad. Sad przed domem księdza w Nuenen na wiosnę” (1884) Vincenta Van Gogha został skradziony z kompleksu muzealnego Singer Laren w Niderlandach.

Nieznani sprawcy włamali się do muzeum w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wyłamali szklane drzwi, po czym włączył się alarm. Jednak przybywająca policja nie zdołała schwytać przestępców. Wartość skradzionego obrazu nie została podana. Eksponat został tymczasowo wypożyczony przez Muzeum Groningen.

Policja rozpoczęła dochodzenie, zebrała dane z kamer monitorujących i przesłuchała potencjalnych świadków.

Według strony internetowej muzeum kompleks wystawienniczy jest obecnie niedostępny dla publiczności ze względu na środki wprowadzone przez rząd w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.