Z łupków Polska dostanie grosze

Opublikowano: 03.11.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 294

W Polsce nadal nie ma przepisów, które regulowałyby wysokość opłat pobieranych przez państwo od firm wydobywających gaz łupkowych – informuje „Dziennika Gazeta Prawna”. Może to pociągnąć za sobą olbrzymie straty finansowe.

Niedługo firmy zaczną się ubiegać o koncesje na wydobycie gazu łupkowego. Dlatego konieczna jest szybka zmiana przepisów. Jak podaje dziennik, zagraniczne koncerny mogą żądać objęcia je stawką, jaką wynegocjowało sobie PGNiG dla gazu konwencjonalnego, czyli 2,5 procent od wartości wydobycia paliwa. Jest to 10-krotnie mniej niż na przykład w Norwegii.

Jak pisze dziennik, prawnicy jednej z kancelarii na zlecenie rządu przygotowują już ustawę określającą opłaty za korzystanie ze złóż. Koalicja i opozycja są zgodne co do tego, że opłaty należy podnieść – PiS chce by było to 40 procent od wartości wydobywanego surowca, a PO uważa, iż taka stawka jest za wysoka i mogłaby odstraszyć inwestorów.

Według „Dziennika Gazety Prawnej” koniecznej jest jak najszybsze przyjęcie nowych regulacji, co pozwoli nam czerpać potężne zyski z gazu łupkowego.

Na podstawie: Dziennik Gazeta Prawna
Źródło: Ekologia.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jota
Użytkownik
Jota

Jak mówią anglicy “the damage has been done”

http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk&feature=related

– dla tych którzy jeszcze nie widzieli.

Yezior
Użytkownik
Yezior

Jak zwykle nieliczni zarobią na tym burdelu jakim jest polskie ustawodawstwo. To oczywiste że taki stan rzeczy komuś się opłaca. szkoda tylko że naczelne media o tym nie mówią. Mają za to swoich lotniczych bohaterów i setki godzin im poświęcone…