Z Izby Gmin wyrzucono posłankę, bo nazwała premiera kłamcą

Opublikowano: 25.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1707

Posłanka Partii Pracy Dawn Butler została usunięta z Izby Gmin po tym, jak powiedziała, że premier Boris Johsnon wielokrotnie okłamywał innych parlamentarzystów oraz naród. Poproszona o odwołanie uwag, nie zrobiła tego.

Do tych wydarzeń doszło podczas przedwczorajszych obrad Izby Gmin, tuż przed udaniem się posłów na przerwę wakacyjną, pod koniec dnia. Posłanka reprezentująca okręg Brent Central z ramienia Partii Pracy odważyła się na powiedzenie kilku mocnych słów w kierunku szefa brytyjskiego rządu. Jakie słowa padły z ust Dawn Butler?

„Premier raz po raz okłamywał tę izbę” – deklarowała laburzystka. „Biedni ludzie w tym kraju zapłacili życiem, ponieważ premier spędził ostatnie 18 miesięcy wprowadzając w błąd tę izbę i cały naród. Nie tylko nie mówił prawdy, ale również stwarzał zagrożenie. Kłamanie w czasie pandemii jest niebezpieczne. I jestem rozczarowana, że premier nie przyszedł do tej izby, aby […] poprawić fakty, które przeinaczył, lecz ciągle kłamał” – mówiła Butler.

O co chodził posłance Labour? Butler potępiła reakcję rządu na pandemię koronawirusa. Jak czytamy na łamach „The Guardian” posłanka zacytowała wideo, w którym zebrano wiele nieprawdziwych wypowiedzi Johnsona, podkreślając w szczególności komentarz premiera skierowany do posłów na początku miesiąca, że ​​program szczepień COVID-19 „przerwał” związek między infekcją a śmiercią lub ciężkim przebiegiem choroby. Wydaje się, że premier Johnson zwyczajnie się pomylił i przejęzyczył, bo chodziło o „osłabienie”, a nie ”zerwanie”, ale szef rządu nigdy nie przeprosił za tę pomyłkę i jej nie poprawił. Zresztą, jego „kartoteka” tego typu półprawd, przejęzyczeń i zwyczajnych kłamstw jest bardzo obfita.

Co stało się dalej? Posłanka Butler została przywołana od porządku przez wicemarszałek Judith Cummins również należącą do Partii Pracy, która wezwała ją do odwołania swoich słów. „Ktoś musi powiedzieć prawdę o tym, że premier skłamał” – broniła swoich słów laburzystka. Nie odwołała ich i nie poprawiła swojego wystąpienia.

Kazano jej opuścić Izbę Gmin albo odwołać swoje słowa – co zrobiła Butler? Cummins zawiesiła posłankę Butler na resztą dnia, a ona sama opuściła Izbę Gmin.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.