„YouTube” usunęło kanał „Mediów Narodowych”

Opublikowano: 04.02.2023 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1915

W piątek cenzura „YouTube” dotknęła kanał „Mediów Narodowych”. Redakcja kanału stanowczo sprzeciwia się metodom prowadzonym przez kierownictwo Google’a.

Po kilku latach wytężonej pracy i codziennych wywiadach ze znakomitymi gośćmi kanał „Mediów Narodowych” na platformie „YouTube” został usunięty. Redakcja wystosowała specjalne oświadczenie potępiające metody cenzorskie Google’a.

„Nie wszystkim podoba się fakt, że »Media Narodowe« od początku wojny stanęły po stronie Ukrainy. Na platformie »YouTube« cały czas dostępne są treści znanych prorosyjskich ekspertów, dziennikarzy i publicystów, którzy przekonują, że wojna na Ukrainie nie jest naszą wojną” – czytamy w oświadczeniu. „Mówimy wprost: To jest nasza wojna i dlatego »YouTube« usunął nas dziś ze swojej platformy. Mówimy stanowcze »nie« putinowskim metodom Google’a” – podkreśliła redakcja.

Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski napisał na „Twitterze”, że piątkowa decyzja platformy „YouTube” uderza w wolność debaty publicznej. Zaznaczył również, że „Media Narodowe” od wielu lat proponowały widzom pluralizm. „Kolejny krok w ograniczaniu demokracji, która nie istnieje bez wolnej debaty publicznej. Media Narodowe od kilku lat wnoszą pluralizm i perspektywę interesu narodowego w polskiej debacie publicznej”. Prawnik wyjaśnił również, że usunięcie kanału pokazuje pilną potrzebę ustawowej kontroli zagranicznych platform.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

6

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. podroznik 04.02.2023 10:20

    Rumble zostaje i tym podobne platformy. Niedługo na yt zostaną sami patostrimerzy i lewacka propaganda.

  2. replikant3d 04.02.2023 17:01

    To pokazuje że Putin i USA grają do tej samej ,,bramki,, Ta wojenka to świetny interes dla obu stron…nic nowego. Wojny zawsze były najbardziej dochodowym biznesem od zarania dziejów..zaraz po wielkiej farmacji

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.