YouTube masowo kasuje niepoprawne filmy o pandemii

Opublikowano: 13.03.2021 | Kategorie: Media, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2301

Tylko w ciągu ostatnich 6 miesięcy YouTube usunął ponad 30 tysięcy filmów mających „fałszywie lub zwodniczo omawiać szczepienia i szczepionki przeciwko Covid-19” – powiedziała rzeczniczka prasowa YouTube, Elena Hernandez.

Od początku tzw. pandemii YouTube rozpoczął usuwanie ze swojej platformy „fałszywych filmów”, a od lutego 2020 r. zlikwidował razem ponad 800 tysięcy nagrań wideo, które „propagowały fałszywe informacje” o koronawirusie (coronavirus misinformation). Liczba to rośnie z dnia na dzień. Od października 2020 r. YouTube rozpoczął usuwanie filmów rozpowszechniających „fałszywe informacje o szczepieniach przeciwko Covod-19”.

YouTube tłumaczy, że ich zdaniem „niewłaściwe nagrania wideo” są najpierw wyłapywane przez system sztucznej inteligencji AI oraz przez cenzorów (human reviewer), a następnie przechodzą do drugiego poziomu oceny, gdzie ostatecznie podejmowana jest decyzja o ich usunięciu. Jak naprawdę wygląda ten drugi poziom oceny i na jakiej podstawie działają algorytmy AI, trudno powiedzieć, gdyż YouTube nie dzieli się tymi informacjami.

YouTube należący do giganta Google, jak również Facebook oraz Twitter stosują podobne cenzorskie metody.

Każda informacja, która nie spełnia na daną chwilę założonych polityczno-ideologicznych kryteriów, albo została już usunięta, albo będzie usunięta z przestrzeni publicznej w Nowym Wspaniałym Świecie. Co więcej, to co dzisiaj uchodzi za „zweryfikowaną informację”, w przyszłości może być zakwalifikowane jako informacja fałszywa i po jej usunięciu na nowo będzie można spreparować każde wydarzenie i stworzyć historię.

Źródło: Bibula.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.