„YouTube” blokuje filmy na żądanie władz

Opublikowano: 21.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1556

„YouTube” na żądanie państwowego organu usunął opozycyjne treści ze swojej platformy. Choć sytuacja dotyczy Rosji, to nie można mieć wątpliwości, że skoro platforma słucha się Kremla, to równie ochoczo może wykonywać polecenia płynące z innych stolic.

„Onet” informuje o tym, że „YouTube” zablokował w Rosji kilka filmów, po tym jak otrzymał informację od Roskomnadzoru, że treści naruszają rosyjskie prawo. Roskomnadzor to skrótowa nazwa Federalnej Służby ds. Nadzoru w Sferze Łączności, Technologii Informacyjnych i Komunikacji Masowej, czyli państwowego organu odpowiedzialnego za monitorowanie, kontrolowanie i cenzurowanie mediów.

Na podstawie zawiadomienia Roskomnadzoru „YouTube” zablokował cztery filmy dotyczące uniknięcia mobilizacji w Rosji, a użytkownikom kont polecił skontaktowanie się z samą agencją. Zablokowane filmy nosiły takie tytuły, jak: „Jak ukryć się przed wojskowym biurem rekrutacyjnym (opór przed mobilizacją, część 3)”, „Prawidłowe unikanie” czy „Przestępstwo pomoże nie służyć”.

„Zablokowanie tych filmów przez »YouTube« może oznaczać zmianę stanowiska serwisu w sprawie reagowania na żądania rosyjskich władz” – pisze „Onet” i przypomina sytuację sprzed kilku lat, kiedy „YouTube” wbrew żądaniom rosyjskich władz nie zablokował kont organizacji walczących o tzw. prawa człowieka.

Przypomnijmy, że blokowanie treści to nie pierwszyzna dla „YouTube”. Portal regularnie usuwał kanały Tomasza Sommera, ostatecznie zmuszając redaktora naczelnego „Najwyższego Czasu!” do przeprowadzki na „Rumble”. Konkretne powody tych decyzji nie były rzecz jasna znane, a on mógł jedynie się domyślać, o jakie treści chodzi. Cenzura dopadła też wielu innych youtuberów.

Na podstawie: Onet.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 21.05.2024 17:58

    Kupa śmiechu! reżimowy ONET oburzony taką cenzuraą bo ruskie zarządały usunięcia materiałów . Ale przy okazji innych blokowań jakoś się nie ,,oburzał,,…co za dno..Hipokryzja sięga zenitu…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.