“You Tube” wytacza wojnę filmom konspiracyjnym

Opublikowano: 02.02.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

“YouTube” twierdzi, że przestanie rekomendować użytkownikom filmy konspiracyjne. W następstwie skarg na dużą liczbę niepożądanych filmów pojawiających się w panelu sugerowanych rekomendacji, witryna należąca do Google twierdzi, że planuje je ukryć.

Mówi się, że filmy “z pogranicza”, które są bliskie łamaniu wytycznych dla społeczności lub te, które “błędnie informują użytkowników w szkodliwy sposób” zostaną teraz wykluczone. “Zaczniemy zmniejszać ilość rekomendacji dla treści z pogranicza i treści, które mogą wprowadzać użytkowników w szkodliwy sposób w błąd – takich jak filmy promujące cudowne lekarstwa na poważną chorobę, twierdzące, że ziemia jest płaska, lub rażąco fałszywe twierdzenia o historycznych wydarzeniach, takich jak 9/11.”

“You Tube” twierdzi, że decyzja dotyczy mniej niż 1% filmów, ale będzie to miało wpływ na miliony klipów. “Uważamy, że zmiana ta zachowuje równowagę pomiędzy utrzymaniem wolności słowa na platformie i życia w zgodzie z naszą odpowiedzialnością wobec użytkowników” – podał “YouTube”.

“You Tube” nie będzie jednak kasował tych filmów. “[…] Zmiana polega na połączeniu sztucznej inteligencji z pracą prawdziwych ludzi” – podała firma Google. “Współpracujemy z ludźmi oceniającymi i ekspertami z całych Stanów Zjednoczonych, aby pomóc w szkoleniu systemów uczenia maszynowego, które generują rekomendacje.”

Jednak początkowo rekomendacje zostaną zmienione tylko w USA. “Będzie to stopniowa zmiana i początkowo wpłynie tylko na rekomendacje dotyczące bardzo małego zestawu filmów w Stanach Zjednoczonych. Z czasem, gdy nasze systemy staną się bardziej dokładne, przeniesiemy tą zmianę do większej liczby krajów.”

Tymczasem niedawno “You Tube” wykasował z polskiego kanału “Prison Planet” kolejne filmy: “Film, którego nikt nie widział. Smoleńsk przez lupę” oraz zablokował film dokumentalny Alexa Jonesa pt. “End Game”. Ten drugi jest dostępny tylko po zalogowaniu się do “You Tube”. Redakcja strony pisze: “Co miesiąc widoczny jest też 5% stały spadek linkowania z Google, Facebooka i innych głównych systemów wyszukiwania informacji. Prędzej czy później wszystkie tego typu filmy i informacje trafią do elektronicznego getta i zostaną skasowane. To tylko kwestia czasu. Jeśli możesz to promuj te treści na własną rękę ponieważ wkrótce przestaną się one pojawiać w wyszukiwarkach…”

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Wszędzie cenzura – to użytkownik powinien wybierać co chce oglądać a nie YT ale “elity” się boją, bo nie mogą powstrzymać już wybudzania ludzi z snu jaki nam zafundowali, aby trzymać kontrolę.