„You Tube” skasuje tysiące kanałów z „niewłaściwymi” treściami

Opublikowano: 06.06.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 490

Walka z wolnością słowa w Internecie staje się coraz bardziej brutalna. Amerykańskie lewicowe portale społecznościowe zapowiadają krucjatę wobec niektórych rodzajów treści. Po ostatnim nasileniu cenzury na „Facebooku” przyszedł czas na podobne ocenzurowanie portalu „You Tube”.

Jak wynika z oficjalnych informacji opublikowanych przez przedstawicieli portalu „You Tube”, na celowniku cenzorów znajdą się kanały promujące treści prawicowe oraz teorie spiskowe czy alternatywną medycynę.

Zapowiedziano, że na skutek podjętych decyzji, konta z których będą publikowane takie treści zostaną po prostu skasowane. Zabroniona będzie zawartość, która może promować alternatywne teorie na temat zamachów z 11 września 2001 roku, ale również pseudonaukowe teorie takie jak ta o płaskiej Ziemi.

Dodatkowo zapowiedziano bezwzględną walkę z wszelkimi rodzajami tak zwanego “suprematyzmu”, rozumianego jako stwierdzenie, że jedna grupa ludzi jest lepsza od drugiej ze względu na płeć, wiek, rasę, religię czy orientację seksualną. W tym kontekście interesujące jest to czy represje dotkną również kanały wychwalające żydowski szowinizm.

Oznacza to, że z dnia na dzień na platformie „You Tube” może zniknąć wiele tysięcy kanałów. Przedstawiciele portalu zapowiedzieli, że kasowanie zacznie się od razu, ale cała operacja może potrwać nawet kilka miesięcy.

Algorytmy mają zwalczać również filmy promujące alternatywne formy terapii, które YouTube uzna za fałszywe. Takie treści nawet jeśli nie zostaną skasowanie to będą głęboko ukryte przed użytkownikami i nie będą w żaden sposób promowane. Zdaniem YouTube jest to działanie w interesie widzów, którzy mogą zostać przez to wprowadzeni w błąd.

Zwalczanie wolności słowa w internecie postępuje bardzo szybko. Cenzorskie zapędy amerykańskich korporacji internetowych takich jak Facebook czy Google narastają. Usuwanie zawartości uznanej przez nie za niewłaściwą, dopiero się zaczyna, a celem jest przeobrażenie Internetu w taki sposób, aby dominowały tylko treści zgodne z lewicową wizją świata.

Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Seweryn 07.06.2019 00:38

    To niech se strzelaja. Blockchain alternative: https://d.tube/

  2. Cosmo 07.06.2019 13:12

    Nie ma już wątpliwości co do zamiarów hegemnow internetu. Marsz lewactwa ku bezideowiści ruszył na dobre. Kolejnym będzie walka z antysemityzmem. Tylko kasowanie kont (dobrowolne przez samych użytkowników, nie twórców) jest w stanie jeszcze cokolwiek zmienić ale to raczej tylko działania opóźniające. Trzeba szukać alternatyw. Najlepiej open source i decentralizacja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.