Xi Jinping wezwał do przeciwdziałania kolorowym rewolucjom

Opublikowano: 17.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1134

Kraje Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SOW) mają wspólnie podejmować wysiłki na rzecz ochrony swojego bezpieczeństwa i przeciwdziałania próbom zainscenizowania przez siły zewnętrzne kolorowych rewolucji – powiedział na szczycie SOW w Samarkandzie w piątek 16 września przewodniczący ChRL Xi Jinping.

„Należy wspierać wzajemne wysiłki w zakresie ochrony bezpieczeństwa i interesów rozwojowych. Ważne jest, aby zapobiegać próbom prowokowania kolorowej rewolucji przez siły zewnętrzne i wspólnie sprzeciwiać się ingerencji w sprawy innych krajów pod jakimkolwiek pretekstem” — powiedział Xi Jinping.

Wcześniej, pierwszego dnia szczytu, chiński przywódca zauważył, że żaden kraj na świecie nie ma prawa występować jako sędzia w kwestii Tajwanu, a Chiny nie będą tolerować żadnej ingerencji z zewnątrz. Zaznaczył ponadto, że Rosja i Chiny są gotowe „dać przykład bycia odpowiedzialnym globalnym mocarstwem i odgrywania roli przywódczej”, wprowadzając świat na trajektorię zrównoważonego i pozytywnego rozwoju.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.