Xi Jinping jednoczy państwa arabskie

Opublikowano: 10.12.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2017

Xi Jinping, prezydent Chińskiej Republiki Ludowej, przybył 7 grudnia 2022 r. do stolicy Arabii Saudyjskiej Riyadu z trzydniową wizytą. W eskorcie myśliwców przyjęty został z wszelkimi królewskimi honorami, by wziąć udział w szczycie arabsko-chińskim.

Prezydent Chin przewodniczył wydarzeniu, na które przyjechało 14 przywódców świata arabskiego. W wyniku spotkania i rozmów podpisane zostały 34 umowy w zakresie inwestycji hi-tech przewidzianych do realizacji w krajach arabskich przez Huawei. Firma realizuje już budowę sieci 5G w krajach Zatoki Perskiej. Inne dziedziny rozmów i umów objęły współpracę w dziedzinie energetyki, rozwoju infrastruktury, edukacji, zdrowia, turystyki oraz problematyki wojskowej.

Wizyta Xi Jinpinga jest jego trzecią podróżą zagraniczną od czasu pandemii. Realizowana mimo zastrzeżeń Waszyngtonu, co do poziomu jej bezpieczeństwa, przebiegła spokojnie i owocnie.

Analitycy obserwujący przebieg wizyty oceniają, że kraje arabskie najwyraźniej odwracają się od Zachodu.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 10.12.2022 16:25

    Wszyscy już zaczynają mieć dość USmanów z ich paranoją…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.