Xelhua – gigant, który budował piramidy

Opublikowano: 17.11.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 477

Imię giganta, które pojawia się w kodeksie, to Quinametzin. Słowo pochodzi od „quinametli”, co oznacza olbrzym. Zostali oni stworzeni przez Bogów w Erze Czwartego Słońca – Słońca Wody. To oni zbudowali piramidy Teotihuacán i Wielką Piramidę Cholula. Te tajemnicze istoty miały ponad 3 metry wysokości i ważyły około 270 – 300 kilogramów. Wśród nich był Xelhua. Architekt gigantów. Zachowały się ich podobizny miedzy innymi w Kodeksie Watykańskim, który koncentruje się na ludziach Tolteków-Chichimeca. Kodeks pokazuje rysunki Azteków walczących i chwytających jednego z tych gigantów. O tym skąd pochodzili i ci budowali w naszym dzisiejszym filmie. Zapraszamy do oglądania.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.