Wzrostowi podatków towarzyszy podwyżka pensji posłów

Opublikowano: 02.04.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1473

Kanadyjczycy prawdopodobnie nie śmiali się w Prima Aprilis, kiedy usłyszeli, że dwa główne podatki idą w górę, podczas gdy w tym samym czasie posłowie dostaną zaplanowaną podwyżkę płac.

„Żart dotyczy podatników, ponieważ parlamentarzyści wyciągają więcej pieniędzy z kieszeni Kanadyjczyków tego samego dnia, w którym otrzymują wyższe wynagrodzenie” – uważa dyrektor federalny Kanadyjskiej Federacji Podatników Franco Terrazzano.

Posłowie otrzymają od podatników podwyżkę płac – 5100 CAD (dolarów kanadyjskich) dla posłów z tylnej ławy po i 10 200 CAD dodatkowo dla premiera.

Jeśli chodzi o zwykłych obywateli, będą musieli płacić więcej podatków od emisji dwutlenku węgla. Czeka ich również jedna z największych podwyżek podatku od sprzedaży napojów alkoholowych.

Chociaż posłowie z powodzeniem przegłosowali w marcu rezolucję, wzywając rząd federalny do anulowania podatku alkoholowego od piwa, wina i napojów spirytusowych, rząd i tak zdecydował się kontynuować legislację.

Kanadyjczycy mogą w tym roku zapłacić dodatkowe 710 dolarów podatku od emisji dwutlenku węgla. „Kanadyjczycy zmagają się z wyższymi kosztami benzyny i artykułów spożywczych, więc posłowie mogliby przynajmniej anulować ten okrutny primaaprilisowy żart, wstrzymując podwyżki własnych płac i likwidując podwyżki podatków” – powiedział Terrazzano.

Na podstawie: „True North”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 03.04.2023 07:36

    “Nie zabijacie – Będziecie zabijani.”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.