Wzrost zgonów z Covid = spadek zgonów z innych przyczyn

Opublikowano: 28.11.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2102

Starszy wykładowca z Uniwersytetu Johna Hopkinsa (JHU) za pomocą analizy statystycznej wykazała, że COVID-19 nie spowodował wzrostu liczby zgonów, ale uniwersytet ocenzurował jej publikację online.

Dr Genevieve Briand, „Zastępca dyrektora ds. Stwardnienia rozsianego w ekonomii stosowanej”, wygłosiła wykład wideo, w którym zbadała zgony z powodu COVID-19 i zgony ogółem w Stanach Zjednoczonych.

Jej ustalenia zostały zebrane w artykule opublikowanym w biuletynie JHU, napisanym przez Yanni Gu, który został następnie usunięty przez uniwersytet. W tweecie JHU oświadczył, że artykuł został usunięty, ponieważ „był używany do wspierania fałszywych i niebezpiecznych nieścisłości dotyczących skutków pandemii. Żałujemy, że ten artykuł mógł przyczynić się do rozpowszechnienia dezinformacji na temat COVID-19”.

Korzystając z danych zaczerpniętych ze strony internetowej rządowej agencji Centers for Disease Control (CDC), Briand zauważa, że śmierć „osób starszych pozostała taka sama przed i po COVID-19”. To odkrycie było sprzeczne z oczekiwaniami: „Ponieważ COVID-19 dotyka głównie osoby starsze, eksperci spodziewali się wzrostu odsetka zgonów w starszych grupach wiekowych. Jednak wzrost ten nie jest widoczny na podstawie danych CDC. W rzeczywistości odsetek zgonów we wszystkich grupach wiekowych pozostaje względnie taki sam”.

Przedstawiając dane od lutego do września, zauważyła, że ​​każdego tygodnia, przed i po ataku wirusa, „średnio ponad 60 000 osób umiera tygodniowo. Tak więc 50 000 do 70 000 zgonów tygodniowo jest normalne, należy się tego spodziewać”. W najnowszym cotygodniowym raporcie CDC odnotowano, że w 46 tygodniu 2020 r. Tylko „1260” miało COVID-19 „wymieniony jako podstawowa lub dodatkowa przyczyna zgonu”.

Porównując zgony w latach 2014–2020, Briand wykazała następnie, że chociaż dane odnotowały niewielki wzrost w 2020 r., było tylko 11 292 zgonów więcej niż w 2018 r. skok ten jest zgodny zarówno z trendami sezonowymi, jak i historycznymi.

Biorąc za przykład rok 2018, Briand wskazała, że „wzorzec sezonowego wzrostu całkowitej liczby zgonów jest wynikiem wzrostu liczby zgonów ze wszystkich przyczyn”, przy czym „choroby serca, choroby układu oddechowego, grypa i zapalenie płuc” to trzy główne przyczyny śmierci.

Jednak analizując dane z 2020 roku w okresie sezonowym, odkryła, że ​​„zgony związane z COVID-19 przewyższały zgony z powodu chorób serca”, co było niezwykłe, ponieważ choroby serca „zawsze dominowały jako główna przyczyna zgonów”.

Porównując dane z 2020 r. z analogicznym okresem w 2018 r., wykazała, że w 2020 r. „Zamiast oczekiwanego drastycznego wzrostu wszystkich przyczyn nastąpił znaczny spadek liczby zgonów z powodu chorób serca. Jeszcze bardziej zaskakujące… że ten nagły spadek liczby zgonów obserwuje się dla wszystkich innych przyczyn ”.

W artykule biuletynu JHU stwierdzono, że „trend jest całkowicie sprzeczny z wzorcem obserwowanym we wszystkich poprzednich latach”.

Ponadto „całkowity spadek zgonów z innych przyczyn prawie dokładnie równy wzrostowi zgonów spowodowanych przez COVID-19”. Dlatego według dr Brianda „liczba zgonów spowodowanych COVID-19 jest myląca… zgony z powodu chorób serca, chorób układu oddechowego, grypy i zapalenia płuc można zamiast tego sklasyfikować jako spowodowane przez COVID-19”.

W kwietniowych tygodniach, w których odnotowano najwyższą odnotowaną liczbę zgonów, wzrost liczby zgonów z powodu COVID prawie dokładnie odzwierciedlał spadek głównych przyczyn zgonów.

Genevieve Briand kończy kilkoma podsumowującymi stwierdzeniami: „Według własnego sprawozdania CDC, w tej pandemii zgony dzieci były mniejsze niż w każdym z minionych pięciu sezonów grypowych” – dodała. „Przez trzy z czterech tygodni, w których zgony wywołane przez COVID-19 były wyższe niż zgony z powodu chorób serca, liczba zgonów z powodu chorób serca, grypy i zapalenia płuc, przewlekłej choroby układu oddechowego i innych spadła”. „Wszystko to wskazuje na to, że mamy wyższą liczbę zgonów z powodu COVID-19 wśród osób starszych, ponieważ każdego dnia w Stanach Zjednoczonych osoby starsze umierają częściej niż osoby młodsze”.

Briand dalej komentuje: „Dane nie pokazują, że osoby starsze umierają w większym stopniu niż zwykle. Znaleźliśmy również dowody na to, że liczby zgonów Covid 19 były mylące. Znaleźliśmy dowody, że niektóre zgony spowodowane chorobami serca, przewlekłymi chorobami układu oddechowego niższego rzędu, grypą i zapaleniem płuc itp. Zostały po prostu przeklasyfikowane jako zgony z powodu COVID-19”. „Wszystko to wskazuje na brak dowodów na to, że COVID-19 spowodował jakiekolwiek dodatkowe zgony. Całkowita liczba zgonów nie przekracza normalnej liczby zgonów. Nie znaleźliśmy żadnych dowodów przeciwnych” – podsumowuje dr Briand.

Źródło oryginalne: LifeSiteNews.com
Źródło polskie: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Prawda jest ze covid ma bardzo niska smiertelnosc mniejsza od grypy ale tez nezy zauwazyc ze potrafi zapchac przepustowosc szpitali i wyganiaja karetki z pacjentami w ciezkim stanie i jezdza od szpitala do szpitala szukajac miejsca tak bylo w polsce teraz jest w usa

pikpok
Użytkownik
pikpok
Jack Ravenno
Użytkownik
Jack Ravenno

who tez cenzuruje niewygodne informacje. właśnie usunęli stronę https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Article+ID%3A+BLT.20.265892 ale jeszcze jest w cache google. Tam jest mowa o IFR w wysokości 0,15% – to żadna śmiertelność!!!

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Odnośnie artykułu, to potwierdzają się jedynie ” teorie spiskowe”, ludzie umierają jak zawsze, zwłaszcza starsi, ale nie jest ważne, czy miałeś udar , zawał, czy spadochron ci się nie otworzył, czy miałeś bliskie spotkanie z tramwajem, zapewne znaleźli w twoim organizmie najpopularniejszy z wirusów powodujących przeziębienie, a właściwie tylko jego fragment, który powielany i powielany wielokrotnie, daje w sumie przerażającą chorobę, cow-id 19. Niechybnie było to przyczyną śmierci. A objawy zapewne były charakterystyczne dla tego wirusa, a spektrum tych objawów poszerza się z każdym nowym zgonem. Nie trzeba być naukowcem , lekarzem, żeby wykminić , że ktoś tu ściemnia. Ale miło że głosy z tej oświeconej części społeczeństwa potwierdzają teorie “foliarzy”. Niestety plan jest żeby te głosy skutecznie uciszyć. Amen.

Murphy
Użytkownik
Murphy
Doctor Who
Użytkownik
Doctor Who

Czy to jest kolejne nieistniejące wcześniej zagrożenie, z którym system opieki walczy heroicznie, nie zważając na koszty ?