Wzrost zakażeń mimo zaszczepienia prawie wszystkich

Opublikowano: 20.08.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2048

W Izraelu zaczęły obowiązywać nowe restrykcje. Mimo zaszczepienia większości populacji liczba dziennych zakażeń jest najwyższa od miesięcy. Rząd ostrzega przed wprowadzeniem kolejnego lockdownu.

Izrael potwierdził w poniedziałek ponad 8700 nowych zakażeń. To najwyższa dzienna liczba od stycznia tego roku. Liczba nowych zakażeń rośnie z powodu mutacji Delta. W Izraelu zaszczepiono już większość populacji, a od dłuższego czasu mieszkańcy muszą przestrzegać obostrzeń sanitarnych.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną rząd zaostrzył restrykcje. Od środy tzw. zielone przepustki wymagane są również wobec dzieci od trzeciego roku życia.

Świadectwa szczepień, negatywne testy na koronawirusa lub potwierdzenie przejścia COVID-19 są potrzebne, aby wejść m.in. do restauracji, kawiarni, barów, obiektów kulturalnych i sportowych, hoteli i siłowni.

To samo dotyczy osób, które chcą wejść do synagog, meczetów lub kościołów, w których znajduje się ponad 50 osób. Wyjątkiem są sklepy i centra handlowe, w których może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych powierzchni.

Od pewnego czasu w Izraelu obowiązuje również nakaz noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach i przestrzeganie dystansu. Z powodu mutacji Delta, która odpowiada za wzrost zakażeń, w lipcu wprowadzono nowe obostrzenia i “zielone przepustki”, choć jeszcze w czerwcu luzowano restrykcje i uznano, że koronawirus jest w dużej mierze pod kontrolą.

W Izraelu około 60% obywateli zostało w pełni zaszczepionych. Od kilku tygodni podawane są “szczepienia przypominające” dla osób w wieku 50 lat i więcej. Tamtejsi eksperci będą dyskutować nad obniżeniem dolnej granicy i dopuszczeniem dawki przypominającej także dla osób w wieku powyżej 40 lat.

Wcześniej premier Naftali Bennett mówił, że osoby niezaszczepione “zagrażają całej populacji”, a jeśli sytuacja epidemiczna nie poprawi się, to Izrael ogłosi czwarty lockdown. Nachman Ash, dyrektor generalny izraelskiego ministerstwa zdrowia zapowiadał, że kolejny lockdown może zostać wprowadzony już na początku września podczas święta Rosz ha-Szana.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Murphy 20.08.2021 11:11

  “Z powodu mutacji Delta”

  Ciekawe jak je odróżniają jak do tej pory nie wyizolowano wirusa a testy PCR wskazują na obecność grypy?

  ““szczepienia przypominające” dla osób w wieku 50 lat i więcej.”

  Przypominające, że owi pacjenci powinni już ustąpić z tego świata?

  Będąc niedawno w Polsce widziałem duże bilboardy z reklamą “Ostatnia prosta…”. Jedyne skojarzenie do dopowiedzenia, które mi przyszło do głowy to “… na cmentarz”. :\

 2. MichalR 20.08.2021 17:02

  Przydałoby się rzeczowe porównanie krzywych zachorowań, hospitalizacji i śmierci w zależności od wyszczepienia. Kiedy władza uzna, że ewentualne restrykcje to indywidualna sprawa obywateli. Ja się zaszczepiłem. Wiem, że nadal mogę chorować, ale wierzę im, że raczej łagodniej. Nie chcę już być zamykany w domu. Kto chciał to się zaszczepił. Mogę nawet iść na trzecią dawkę na deltę… Nie chcę jednak siedzieć w domu.

 3. Wolna Dusza 20.08.2021 17:34

  Michał..

 4. pikpok 20.08.2021 18:10

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.