Wzrost liczby ataków na masońskie loże

Opublikowano: 02.08.2023 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3702

Strona Wolnomularstwo.pl alarmuje, że w ostatnich latach wzrosła liczba ataków na masonów i loże wolnomularskie. Jednym z przejawów takiej agresji są podpalenia, które coraz częściej mają miejsce w USA i Europie.

„Wydaje się, że w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił alarmujący wzrost liczby ataków na budynki masońskie i samych wolnomularzy” – informuje portal Wolnomularstwo.pl, który powołuje się na blog „Freemasons For Dummies”.

Strona przedstawia kilka przykładów agresji antymasońskiej – w tym najnowszy incydent, który miał miejsce w Teksasie, czyli śmiertelne postrzelenie masona McAllena przed lokalną lożą przez mężczyznę, który wierzył, że masoni „rzucili na niego klątwę”.

Ponadto za oceanem miały miejsce podpalenia masońskich lóż na Florydzie, w Pensylwanii, Illinois, Connecticut, Nowym Jorku, Oklahomie, Tennessee, Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej i w innych lokalizacjach.

W Europie do ataków na loże masońskie, jak informuje Wolnomularstwo.pl, dochodziło m.in. w Irlandii i Grecji. „Ponadto wydaje się, że nastąpił znaczny wzrost liczby antymasońskich postów i filmów w mediach społecznościowych” – twierdzi portal.

Poza poważnymi atakami na członków wolnomularstwa oraz na loże, dochodzi także do mniej poważnych incydentów, jak np. zniszczenie muralu o tematyce masońskiej Naperville, w stanie Illinois, czy wyważenie drzwi w jednym z budynków wolnomularzy w Indianapolis.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Wolnomularstwo.pl, FreeMasonsForDummies.blogspot.com
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.