Wzrost bezrobocia w styczniu

Opublikowano: 05.03.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 800

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące stopy bezrobocia rejestrowanego w styczniu 2016 r. Wynika z nich, że pod koniec stycznia stopa bezrobocia wyniosła 10,3% i w porównaniu do stycznia 2015 r. spadła o 1,6 pkt. proc, a w porównaniu do grudnia 2015 r. wzrosła o 0,5 pkt proc.

W urzędach pracy na koniec stycznia zarejestrowanych było 1647 tys. bezrobotnych, czyli o 271 tys. mniej niż rok wcześniej i o 84 tys. więcej osób niż miesiąc wcześniej.

Z ogólnej liczby bezrobotnych 85,5% stanowiły osoby bez prawa do zasiłku.

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące liczby bezrobotnych oraz stopy bezrobocia według województw, podregionów i powiatów.

Najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w województwach: warmińsko-mazurskim – 17,0%, zachodniopomorskim – 14,0%, kujawsko-pomorskim – 13,9% oraz podkarpackim – 13,7%. Najniższą stopą bezrobocia charakteryzowały się województwa: wielkopolskie – 6,5%, śląskie – 8,5%, mazowieckie – 8,7%, małopolskie – 8,8%.

GUS podał też dane dotyczące stopy bezrobocia w poszczególnych podregionach i powiatach. Wynika z nich, że najwyższe bezrobocie jest w powiecie szydłowieckim (woj. mazowieckie) – 31,9%, kętrzyńskim – 28,0% (woj. warmińsko-mazurskie), braniewskim (woj. warmińsko-mazurskie) – 27,6% i piskim (woj. warmińsko-mazurskie) – 27,4&, a najniższe w Poznaniu (woj. wielkopolskie) – 2,5%, w powiecie kępińskim (woj. Wielkopolskie) – 2,9%, w powiecie poznańskim (woj. wielkopolskie) – 3,0% oraz w Sopocie (woj. pomorskie) i Warszawie (woj. Mazowieckie) – po 3,5%.

Autorstwo: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. adambiernacki 05.03.2016 15:53

    Przecie tera jest pinć lat tłustych zgodnie z cyklem:-) i te 300 000 zaginionych etatów:-) Teraz jeszcze TTIP i zdychać w nędzy:-) Ważne żeby miał Zdzichu i Rychu reszta będzie dziadzieć po cichu:-)

  2. Balcer 05.03.2016 22:18

    Część dziennikarzy z TVP od razu została zatrudniona przez zagraniczne agencje, a część chyba zarejestrowała się w urzędach i stąd ten wzrost 🙂

  3. oli1978 06.03.2016 17:28

    W Poznaniu nie można znaleźć pracowników, od kilku lat nikomu nie chce się pracować, lepiej narzekać i biadolic bo łatwiej i taka moda od lat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.